Zbudowaliśmy i wynajmujemy apartamenty w Zakopanem

Zbudowaliśmy i wynajmujemy apartamenty w Zakopanem

Kilka lat temu podjąłem decyzję o zainwestowaniu zaoszczędzonych pieniędzy. Chciałem stać się rentierem, a przynajmniej chciałem, żeby moje pieniądze na mnie zarabiały. Nie wiedziałem do końca w co zainwestować, więc trochę w tej kwestii poczytałem. Okazało się, że grupa ludzi z podobnymi planami do moich też chciałaby zainwestować. Skontaktowałem się z innymi i postanowiliśmy, że postawimy piękny dom w Zakopanem i urządzimy w nim kilka apartamentów na wynajem. Zaczęliśmy więc od kupienia działki budowlanej.

Kilka apartamentów w jednym domu

apartament zakopane chałubińskiegoBardzo długo się naradzaliśmy, zanim wydaliśmy jakiekolwiek pieniądze. Chcieliśmy stworzyć miejsca noclegowe o standardzie wyższym niż luksusowy. Nie chcieliśmy otwierać pensjonatu czy małego domu noclegowego. Nie – nam chodziło o to, żeby stworzyć dom składający się z kilku luksusowo urządzonych i wyposażonych apartamentów. Chcieliśmy mieć prestiżowy adres i oferować noclegi dla ludzi zamożnych. Kupiliśmy całkiem sporą działkę, ale wcześniej zabezpieczyliśmy swoje wkłady finansowe stosownymi umowami. Założyliśmy również spółkę, bo przecież to musiało być wszystko odpowiednio rozliczane z urzędami. Potem zaczęliśmy budować nasz apartament Zakopane Chałubińskiego – bo tak naszą inwestycję nazwaliśmy. Z budową i urządzeniem wszystkiego wyrobiliśmy się w niespełna rok. Wszystko dlatego, że mieliśmy wystarczająco dużo gotówki, żeby wszystko zbudować i urządzić od ręki i bez czekania na kredyty czy inne finansowe wsparcia. Dzisiaj nasze apartamenty przyjmują już pierwszych gości. Każdy oferowany przez Nasze konsorcjum apartament ma minimum osiemdziesiąt metrów kwadratowych i jest naprawdę luksusowo wyposażony i umeblowany. W każdym dostępna jest kuchnia oraz pralnia – można w nim funkcjonować jak w domu. Chociaż przyznam szczerze, że rzadko zdarza się, żeby goście korzystali z tych pomieszczeń. Tym bardziej, że zaraz obok jest bardzo dobra restauracja, w której można zjeść każdy rodzaj posiłku. Mam tylko nadzieję, że nasi goście będą polecać nasze apartamenty wszystkim swoim znajomym.

Wspólna inwestycja w apartamenty do wynajęcia zaczęła przynosić dochody. Za chwilę pojawią się zyski, ale to potrwa kilka lat zanim zwrócą się pieniądze zainwestowane w Nasz piękny dom z apartamentami. Planując tą inwestycję i tak nawet się nie spodziewałem, że tak szybko zaczną się pojawiać pierwsi goście. Tymczasem już po kilku miesiącach działalności mieliśmy praktycznie maksymalne obłożenie Naszych apartamentów. Jest duża szansa, że nasz wkład finansowy bardzo szybko się zwróci.

Comments are closed.