Zatrudnienie osoby z Ukrainy do magazynu

Zatrudnienie osoby z Ukrainy do magazynu

Ukraińscy obywatele cieszą się opinią lojalnych oraz pracowitych osób. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm chętnie ich zatrudnia. Dużym ułatwieniem jest również to, że mówią oni w języku bardzo zbliżonym do naszego, przez co nie ma problemu z komunikacją. Jeżeli posiadamy dużą firmę i cierpi ona na baraki kadrowe to warto rozejrzeć się za możliwością zatrudnienia takiej osoby.

Poszukiwania pracownika z Ukrainy

jak znaleźć pracownika z ukrainy do magazynuLegalne zatrudnienie pracownika zza granicy jest możliwe. W przypadku osoby z Ukrainy obowiązuje tak zwana procedura uproszczona. Wiąże się to z mniejszą ilością wypełnianych formalności zanim pracownik zostanie dołączony do szeregów naszej firmy. Jak znaleźć pracownika z Ukrainy do magazynu? W pierwszej kolejności należy znaleźć osobę z tym obywatelstwem, która posiada odpowiednie kwalifikacje. Jakie powinien spełniać predyspozycje dany pracownik zależy od pracodawcy. Duże firmy, które chcą nająć pracowników magazynowych nie zawsze mają czas na to żeby samodzielnie poszukiwać pracownika. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z agencji pracy, która zajmuje się typowo kandydatami z Ukrainy. Znacząco skraca się wówczas czas rekrutacji oraz dopełnienia wszelkich formalności takich jak na przykład złożenie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi w Powiatowym Urzędzie Pracy. Zatrudnienie pracownika przez agencje daje również możliwość zorganizowania przez nich transportu oraz zakwaterowania. Ta metoda poszukiwania sprawdzi się w szczególności, kiedy do takiego miejsca jak magazyn, potrzebujemy jednorazowo zatrudnić większą liczbę osób. Jeżeli jednak posiadamy małą firmę i zatrudniamy odpowiednie osoby, które tylko i wyłącznie zajmują się rekrutacją oraz dopełnieniem wszelkich formalności związanych z zatrudnieniem nowych pracowników to możemy spróbować znaleźć potencjalnego kandydata na specjalnych portalach. Są one stworzone tylko i wyłącznie w celu znalezienia pracowników z Ukrainy. Na takiej stronie dodajemy stworzone przez nas ogłoszenie z dokładnymi informacjami na temat wykonywanej pracy. Rekrutacja powinna się odbyć w rzetelny oraz dokładny sposób, ponieważ przy tej metodzie sami musimy sprawdzić wiarygodność kwalifikacji danej osoby.

Dużo firm na Polskim rynku decyduje się na zatrudnienie obywateli Ukrainy. Wiąże się to z tym, że są oni uznawani za osoby pracowite, lojalne oraz godne zaufania. Są oni również skłonni do zatrudnienia na stanowiska, które są niechętnie przyjmowane przez innych. Dodatkowo ich wymagania finansowe są sporo niższe. Dzięki temu można jednorazowo przyjąć większą liczbę kompetentnych pracowników. 

Comments are closed.