Zastosowanie nagrzewnic kanałowych

Zastosowanie nagrzewnic kanałowych

Jeżeli zależy nam na tym, aby budynek jak najdłużej pozostawał w dobrym tanie technicznym, musimy zadbać o jego odpowiednią wentylacje. Tylko wtedy uchronimy dany obiekt przed powstawaniem grzyba i pleśni na jego ścianach. Zimą jednak bardzo ważne jest również odpowiednie ogrzanie i osuszenie powietrza wpadającego przez kanały wentylacyjne.

Zalety wodnej nagrzewnicy kanałowej

nagrzewnice kanałowe wodneBudynki w których mieszczą się siedziby różnego typu zakładów pracy, takich jak fabryki, magazyny czy zakłady produkcyjne bardzo często mają problem z odpowiednią wentylacją. Wynika to z faktu, ze  w tego typu budynkach wentylacja jest bardzo utrudniona, ze względu na to, ze nie da się tam otworzyć okien, lub też są one zablokowane ze względów bezpieczeństwa. Może to powodować wiele problemów, wynikających z niedostatecznej wentylacji takiego budynku. Jedyna drogą wymiany powietrza w nich są kanały wentylacyjne. Niestety zimą, powietrze wpadające przez kanały wentylacyjne przyczynia się do jeszcze większego zawilgocenia w danym magazynie czy fabryce i dużych strat w energii. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie ogrzanie i osuszenie wpadającego przez wentylację powietrza, do czego mogą posłużyć nagrzewnice kanałowe wodne. To urządzenia, z godnie z nazwa montuje się kanałach wentylacyjnych, które znajdują się niemal w każdym budynku. Z tego też względu takie urządzenia mogą różnić się budowa, która jest dostosowana albo do kanałów wentylacyjnych o przekroju okrągłym, albo do tych o przekroju kwadratowym. Dlatego też trzeba to koniecznie brać pod uwagę kując odpowiednią nagrzewnicę. Nagrzewnicę wodne są podłączone do instalacji wodnej w danym budynku i używają one ciepłej wody do ogrzewania powietrza wpadającego przez kanały wentylacyjne. Dzięki temu włączenie wentylacji w danym budynku takim jak magazyn nie spowoduje dużych spadków temperatury, ze względu na wyrównywanie różnić w temperaturze. Bardzo dużą zaletą nagrzewnic wodnych jest fakt, że do ogrzewania powietrza zużywają małe ilości energii – w tym celu wykorzystują bowiem jedynie ciepłą wodę. Dlatego też korzystanie z nich nawet przez cały okres zimowy nie przyczyni się do znacznego wzrostu opłat za energie elektryczną. Nagrzewnice mogą nagrzewać pomieszczenie nawet o kilka stopni, przy minimalnym zużyciu energii czego nie zapewniają inne tego typu urządzenia.

Dla naszego komfortu oraz dla stanu budynku bardzo ważne jest regularne wietrzenie. W tych budynkach, gdzie wietrzenie jest niemożliwe, bardzo ważne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji innymi metodami. W takich budynkach bardzo dużą rolę odgrywają więc kanały wentylacyjne.

Comments are closed.