Zalety nitów zrywalnych Din7337

Zalety nitów zrywalnych Din7337

Nitowanie to jeden z popularniejszych sposobów na łączenie powierzchni, wypierające stosowane powszechnie wkręty. Nitowanie jest znacznie szybsze i prostsze, szczególnie jeżeli skorzystamy z dobrej jakości nitownic i nitów. Są one stosowane w użytku domowym, ale również w różnych dziedzinach przemysłu, w tym budownictwie oraz przemyśle okrętowym.

Jakie normy powinny posiadać nity zrywalne?

din 7337Nity, jak wspomniano wcześniej to wykonane z metalu i pochodnych surowców łączeniowe elementy konstrukcyjne. Jeżeli zależy nam na możliwie wysokiej jakości nitach, decydujmy się jedynie na te, które opatrzone są normą din 7337, które posiadają charakterystyczny, płaski łeb. Ten rodzaj nitów jest zdecydowanie najtrwalszy i może być stosowany nawet do łączenia różnego rodzaju materiałów budowlanych. Coraz popularniejsza kategorią, która spełnia również normę 7337 są tak zwane nity zrywalne. Charakteryzuje je to, że umożliwiają one proste zerwanie utworzonego łączenia, bez uszkadzania powierzchni. Większość nitów tego rodzaju nie nadaje się do ponownego użycia po zdemontowaniu. Ten rodzaj może być stosowany na przykład do łączenia ze sobą tworzyw sztucznych, skór, blach i innych elementów, które czasem wymagają nanoszenia poprawek, tudzież dołączenia nowych elementów. Nity zmywalne wyróżnia wygląd – mają one postać rury o niewielkich rozmiarach, przez która przechodzi pręt z niewielkim przewężeniem. Pręt jest najczęściej zakończone nieco większym zgrubieniem. Nity zmywalne można podzielić również pod względem ich budowy czy sposobu montażu. Wyróżnić można nit wpuszczany, płaski lub powiększony. Najbardziej polecane są zdecydowanie nity z łbem płaskim z normą din 7337, które są najczęściej stosowane w różnego rodzaju zastosowaniach profesjonalnych. Przy ich pomocy można stworzyć najbardziej trwałe łączenia, o najlepszych cechach wytrzymałościowych. Nity tego typu, dzięki dodatkowemu zabezpieczaniu ich powierzchni, najczęściej przy pomocy cynku galwanicznego, są najbardziej odporne na niekorzystne warunki zewnętrzne, dodatkowo nie przepuszczają ani wody, ani powietrza. Są więc najlepszym wyborem do wytwarzania wyposażenia okrętowego, lub tez tworzenia połączeń w ramach instalacji kanalizacyjnych.

Nitowanie staje się coraz bardziej popularne, ponieważ łączy stabilność i solidność tworzonych połączeń, z szybkością i coraz szerszą dostępnością. Aby jednak nitowanie przynosiło oczekiwane efekty, konieczne jest, aby wykorzystywać przy jego wykonywaniu nity opatrzone odpowiednimi normami. Będą one gwarancją wysokiej jakości wykonania i odporności.

Comments are closed.