Ulubione buty, które zabieram w góry

Ulubione buty, które zabieram w góry

Jako dziecko zazwyczaj z rodzicami jeździłam tylko i wyłącznie nad morze. Uwielbiałam morze, to powietrze i zachody słońca, jak i gofry z bitą śmietaną. Jednak im byłam starsza, tym więcej jeździłam sama i wybierałam nowe, nieznane mi miejsca. Każde z nowych miejsc mnie urzekały, ale góry urzekły mnie najbardziej.

Profesjonalne buty w góry to mój niezbędnik

buty w góry na latoPierwszy raz w góry pojechałam mając 11 lat, trochę późno, ale to był czas pierwszych obozów i kolonii. Chyba wtedy nie wiedziałam z czym dokładnie taka wycieczka może się wiązać. Nie myślałam o tym, że czekają mnie długie wędrówki, a jedynie w głowie miałam zabawę. Na pierwszy obóz pojechałam słabo przygotowana, bo bez specjalnych butów i zupełnie nie widziałam siebie na długich dystansach. Jednak ten wyjazd został mi na długo w pamięci, polubiłam się z długimi wycieczkami w wysokie góry i postanowiłam, że w następnym roku też na taki obóz się wybiorę. Od tego momentu właściwie w górach byłam i latem i zimą i zawsze byłam zachwycona i chciałam tam wrócić. Jednak jak jechałam na kolejny obóz wakacyjny to zaopatrzyłam się w buty w góry na lato, była to bardzo dobra decyzja, ponieważ wędrówki stały się już o wiele przyjemniejsze. Pamiętam, że sama wyszłam z inicjatywą, aby rodzice zakupili buty w góry na lato i oni widząc moje zafascynowanie tematem gór postanowili spełnić moją prośbę. Bardzo długo szukaliśmy odpowiednich butów dla mnie, ale jak już znaleźliśmy to od tego momentu zawsze wiem gdzie znajdę kolejne buty w góry na lato. Sprawdzona firma, bardzo dobra wytrzymałość i co najważniejsze były bardzo wygodne. Kupiłam te buty jako dziecko, ale służyły mi bardzo długo i nie mogłam się z nimi rozstać, gdy moja noga zmieniła rozmiar. Jednak przy zakupie nowych, kierowałam się tym żeby były one prawie identyczne jak moje poprzednie buty w góry na lato. Nie wyobrażam sobie żadnego wyjazdu w góry bez moich ulubionych butów. Nic mnie nigdy nie obciera, a stopy nie bolą. Chodząc po górach to bardzo ważny aspekt, ponieważ gdy nosimy obuwie, które funduje nam rany trudno nam się funkcjonuje na co dzień, a co dopiero jak jesteśmy na szlaku, który jest wyboisty i prowadzi pod górę.

Zawsze, gdy jeździłam w góry czułam się świetnie, spokój i cisza. Gorąca herbata lub czekolada w schronisku dla wędrownych. Klimat cudowny w każdą pogodę. Wyjazdy w góry zawsze przynoszą mi wspomnienia dotyczące beztroskich obozów i ludzi, których poznałam. Zawsze przyjeżdżałam do domu z wielkim uśmiechem na twarzy i chciałam wrócić do tych pięknych widoków w kolejne wakacje.

Comments are closed.