Sztuczna trawa – taras, boisko, sklep i inne

Sztuczna trawa – taras, boisko, sklep i inne

Sztuczna trawa ma wiele zalet. Jest to produkt który szybko się nie niszczy, jest przyjazny dla środowiska. Jest niepalna, a do tego jej utrzymanie jest tanie, trzeba tylko ją odkurzyć. W związku z tym sztuczną trawę można wykorzystywać w różnych miejscach, zarówno mieszkalnych, firmowych, jak i sportowych. Warto omówić każdy z przypadków, żeby docenić wszystkie zalety sztucznej trawy.

Sztuczna trawa ma liczne zalety

wysokiej jakości sztuczna trawa na tarasNa początku warto zacząć od tego, że sztuczną trawę można oczywiście stosować na zewnątrz, to znaczy na boiskach, placach zabaw, czy innych obiektach rekreacyjnych. Trawa sztuczna w porównaniu z naturalną jest lepsza w utrzymaniu. Nie wymaga wody, czy nawozów, a przede wszystkim się jej nie kosi. Przy boiskach koszenie potrafi zajmować nawet kilka godzin,a tu trawa zawsze ma odpowiednią wielkość. Utrzymanie boiska trawiastego sztucznego jest zatem o wiele tańsze. Kupuje się trawę raz i już. Również wysokiej jakości sztuczna trawa na taras, czy balkon będzie dobrym rozwiązaniem. Szczególnie dla osób, które chcą mieć odrobinę zieleni a mieszkają w środku miasta. Taka tarasowa czy balkonowa wykładzina z trawy pasuje do mebli wykonywanych z drewna, czy też na takie stylizowanych. Jest odporna na deptanie, nie porysuje się jak kafle przy przesuwaniu mebli. Nie trzeba też jej konserwować jak podłóg z drewna. Kolejne zastosowanie sztucznej trawy to położenie jej w sklepie sportowym (szczególnie w sekcji z produktami dla piłkarzy czy tenisistów), czy też w sklepie ogrodniczym. Na trawie można namalować pasy, takie jak na boisku lub korcie. W sklepie z roślinami będzie to miły akcent w wystroju wnętrza. Pasuje do oferowanych produktów, ma dobry kolor. Trawa jest łatwa do zainstalowania, więc można ją mieć nie tylko w obiektach stałych, ale i tymczasowych. Są to między innymi stoiska wystawiennicze czy też sklepy pop-up. Tutaj trawę można wyłożyć czasowo, a po zakończeniu akcji sprzedażowej czy promocyjnej po prostu ją zwinąć i zachować do następnego razu jak będzie potrzebna. Nie zajmuje ona dużo miejsca, więc nie ma z tym kłopotu. Najczęściej trawa jest rolkowana, choć są też trawy cięte na kwadraty.

Sztuczna trawa ma prawie same zalety i mało wad. Nie jest droga, jeśli się pomyśli o tym, jak niewiele trzeba się nią zajmować. Każdy jest w stanie poradzić sobie z jej rozłożeniem, utrzymaniem. Na niej można stawiać różne meble, które nie zniszczą jej struktury. Można także ją malować farbą, na przykład w celu zaznaczenia linii krańcowych boiska. Takie rzeczy trzeba wiedzieć przed zakupem trawy.

Comments are closed.