Sprawdzona terapia uzależnień

Sprawdzona terapia uzależnień

W codziennym życiu spotykamy się z wieloma substancjami, przedmiotami czy zjawiskami mającymi ogromny wpływ na nasze życie. Oddziaływanie niektórych z nich jest tak duże, że może wprowadzić nas w stan uzależnienia. Uzależnienie to sytuacja w której przyjmowanie jakiegoś środka lub wykonywanie jakiejś czynności sprawia nam przyjemność zarówno psychiczną jak i fizyczną. Wejście w uzależnienie jest bardzo proste, natomiast pozbycie się nałogu wymaga wiele silnej woli i samozaparcia, trwa różnie długo w zależności od rodzaju uzależnienia i stanu organizmu.

Czy nałogi można leczyć za pomocą hipnozy?

leczenie uzależnień hipnoząAby podjąć skuteczną terapię osoba uzależniona musi w pełni zaakceptować własną chorobę oraz świadomie podjąć decyzje o leczeniu. Zazwyczaj rozpoczyna się ono od postawienia diagnozy, kolejnym etapem jest odtruwanie. Następnie pacjent poznaje przyczynę problemu i stara się mu przeciwstawić. Pokonuje głód abstynencyjny, uczy się asertywności, natomiast w końcowym etapie odbudowuje relacje z rodzina i bliskimi. Tradycyjne leczenie nie zawsze przynosi szybki i spodziewany skutek, dlatego też w ostatnich czasach coraz modniejsze stają się alternatywne metody terapeutyczne. Coraz więcej osób decyduje się na leczenie uzależnień hipnozą. Hipnoza stosowana jest od bardzo dawna z całkowicie zadowalającymi efektami. Polega ona na wprowadzeniu pacjenta w stan podobny do snu i podporządkowanie hipnoterapeucie jego woli. Właśnie ten fakt budzi wiele niezadowolenia i kontrowersji. Metoda ta wspomaga tradycyjne kuracje i daje sześćdziesiąt procent skuteczności w nałogach takich jak alkohol, papierosy czy narkotyki. Seans terapeutyczny trwa około dwóch godzin i nie wymaga żadnego konkretnego przygotowania. Jest całkowicie bezpieczny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Osoba zahipnotyzowana zachowuje samokontrole w czasie trwania seansu. Metoda ta pozwala na wytworzenie się awersji do substancji wywołującej uzależnienie. Redukuje przymus jej zażywania i wyrabia umiejętności niezbędne do funkcjonowania poza nałogiem. Doskonale wpływa na redukcję lęków i nerwic które mogły przyczynić się do uzależnienia.

Leczenie uzależnień to długotrwały i skomplikowany proces. Dlatego właśnie hipnoza jest bardzo pożądanym elementem terapii. Przeprowadzimy ją w specjalnie do tego przystosowanych gabinetach, pod opieka doświadczonego i godnego zaufania hipnoterapeuty. Kontakt do niego znajdziemy za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach. Na konsultację możemy umówić się drogą telefoniczną albo mailową.

Comments are closed.