Sposoby zabezpieczania towaru do transportu

Sposoby zabezpieczania towaru do transportu

Dzisiaj przez internet czy telefon można zamówić właściwie wszystko. Przedsiębiorstwa wysyłają nie tylko ubrania i jedzenie, ale również bardzo wiele wyrobów przemysłowych. Kurierem nadaje się wyprodukowane detale z tworzyw sztucznych, części maszyn, opakowania, szkło oraz wiele innych materiałów. W związku z tym, że wiele z nich jest bardzo delikatna, konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. W tym celu przedsiębiorstwa i magazyny stosują szereg rozwiązań, które dopasowywane są w zależności od wartości przesyłanego towaru oraz jego gabarytów.

Zabezpieczanie towaru w kartonach

zabezpieczenie towaru podczas transportuNajczęstszym problemem podczas przygotowywania przesyłki zawsze jest wolna przestrzeń w kartonie. Wcale nie oznacza ona, że źle dobraliśmy rozmiar tekturowego opakowania – najczęściej jest związana z niestandardowym kształtem wysyłanych detali. W związku z tym, aby uniemożliwić elementowi niekontrolowane przesuwanie się, puste przestrzenie wypełnia się za pomocą wypełnionych powietrzem worków, pociętego papieru, lekkich styropianowych detali bądź innych elementów, które w większości składają się z powietrza. Znacznie trudniej sytuacja prezentuje się, gdy detale wysyłane są w drewnianych bądź metalowych skrzynkach. W takich opakowaniach najczęściej znajdują się elementy o większych gabarytach bądź bardzo dużym ciężarze. Pudło o sztywnych ścianach stanowi bowiem ochronę dla wysyłanych elementów, co jest istotne szczególnie wtedy, gdy ich wartość jest bardzo duża. Zabezpieczenie towaru podczas transportu w takim przypadku może odbywać się poprzez sztauowanie. Sztauowanie to nie tylko odpowiednie rozmieszczenie detali. Do działań związanych z tym zagadnieniem zaliczamy także ochronę detali polegającą na zabezpieczeniu ich w taki sposób, aby nie miały one możliwości poruszania się w opakowaniu. Do tego celu nierzadko wykorzystywane są drewniane listwy, z których wykonuje się specjalną konstrukcję. Takie tymczasowe rozwiązanie pozwala na trwałe zabezpieczenia przewożonego ładunku, dzięki czemu jest on bezpiecznie przewożony.

Liczne przedsiębiorstwa rezygnują z samodzielnego przygotowania przesyłki do transportu. Coraz większą popularnością cieszy się wynajmowanie form zewnętrznych, które oferują kompleksowe przygotowanie gotowych wyrobów do wysyłki. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ wtedy po stronie takiego usługodawcy jest zorganizowanie opakowań i materiałów wypełniających oraz odpowiednie rozmieszczenie ładunku. Odpowiada on również za ewentualne uszkodzenia detali, które chcemy wysłać.

Comments are closed.