Sposby żywienia zwierząt

Sposby żywienia zwierząt

Żywienie zwierząt domowych mięsożernych to temat rzeka. Istnieje wiele sposobów oraz szkół, proponujących różne rozwiązania. Mamy do dyspozycji wielki, wart miliardy rynek producentów gotowych karm dla naszych czworonogów. Dzielą się one ze względu na konsystencję na suche oraz mokre. Ostatnio powstały również karmy pół wilgotne. Może również karmić nasze zwierzaki w sposób naturalny. Tutaj też mamy wybór – gotowane, domowe jedzenie lub surowe.

Nowoczesne żywienie psów i kotów zgodnie z naturą

polecana dieta barf dla psaWspomniane wyżej karmy gotowe dzielą się również z uwagi na jakość na różne klasy. Karmy dobrej jakości powinny w swoim składzie zawierać powyżej osiemdziesięciu procent mięsa – dobrego gatunku, nie odpadów. Jest to bardzo ważne sprawa, przed zakupem powinniśmy się upewnić, co tak na prawdę kryję się po pojęciem „mięso” w składzie takiej karmy. Niestety producencie często dodają tam tak zwane „produkty pochodzenia zwierzęcego” (często możemy się z owym zapisem spotkać w składzie na opakowaniu zakupionej przez nas karmy). Pod tymże pojęcie kryją się takie składniki jak: pióra ptaków, dzioby czy pazury. Dlatego też tak ważnym jest czytanie składów na opakowaniu. Opisana zasada tyczy się oczywiście mokrej oraz suchej karmy dla psów i kotów. Następnym sposobem żywienia zwierząt jest podawanie im gotowanych, domowych posiłków. Jak powinien wyglądać wyglądać taki dobrze skomponowany posiłek. Powinien składać się przede wszystkim z mięsa, w tym przypadku w formie gotowanej oraz warzyw lub owoców (warzywa i owoce powinny być w formie papki, są wtedy najlepiej przyswajalne przez naszych czworonogów). Jest jeszcze kwestia wypełniacza – czy podawać go czy może nie? Są różne szkoły – jedni upierają się, że musi być, inne natomiast twierdzą, że nie. Pewnie w przypadku kotów można by zrezygnować z niego całkiem, ponieważ koty są wszak bezwzględnymi mięsożercami, psy natomiast mogą go dostawać lub nie. Natomiast najbardziej polecana dieta barf dla psa i kota, w szczególności wśród właścicieli psów sportowych i użytkowych oraz najwyższej klasy hodowców zarówno kotów jak i psów. Dieta ta jest z pewnością najbardziej zbliżoną do naturalnego żywienia dzikich zwierząt mięsożernych.

Podsumowując, to do nas właścicieli należy ostateczny wybór żywienia zwierząt. Musimy pamiętać, że powinniśmy wybierać pożywienie dobrej jakości dla naszych czworonogów. Najbardziej zgodnym z naturą posiłkiem będzie bezspornie barf – w przypadku wyboru tego sposobu żywienia musimy przykładać dużą staranność do proporcji przygotowywanych przez nas posiłków.

Comments are closed.