Rośnie popularność paintball’a

Rośnie popularność paintball’a

Na terenie Częstochowy w ostatnim czasie został otworzony nowy plac, gdzie można grać w paintball. Jest to coraz częstsza forma spędzania wolnego czasu bardzo dużej liczby osób, bo o wiele lepiej jest iść i postrzelać do siebie na łonie natury z kulek z farby, niż każdy miałbym tylko siedzieć w domu przed telewizorem i tak na prawdę nic konstruktywnego nie robić.

Liczne rezerwacje na paintball

paintball w CzęstochowieJeżeli chodzi o sam paintball to jest to rozrywka, która jest od dawna popularna w naszym kraju, lecz dopiero teraz bardzo dużo osób zaczyna na nią uczęszczać. Jest to jedna z lepszych metod na wyprawienia dla naszego znajomego wieczoru kawalerskiego. W głównej mierze to panowie bardziej interesują się tematyka strzelania i to oni rezerwują najczęściej pole. Dlatego też paintball w Częstochowie był idealnym pomysłem, bo brakowało takiego pola z prawdziwego zdarzenia, a nowy teren jest na prawdę bardzo duży i z wieloma przeszkodami. Żeby stworzyć takie pole do paintball’a nie potrzeba wiele, bo najczęściej przygotowuje się je w jakiś opuszczonych magazynach lub tez bunkrach. Nikt w nich nie przebywa bardziej starsza jak robią coś konstruktywnego, wiec właściciele postanowili je zagospodarować. Tym bardziej, że miasto i tak nie wie co ma zrobić z tak starymi budynkami, wiec wolny rynek zatroszczy się o nie sam. Mimo, iż nowe pole jest dopiero od kilku tygodni dostępne dla klientów, to już mają oni bardzo dużą liczbę rezerwacji, bo tak dużej atrakcji jaka jest na tym polu nie ma praktycznie w całym województwie. Jest tutaj opuszczony fort, stare mury zamkowe las czy małe jezioro. Dzięki temu można rozgrywać tutaj na prawdę bardzo duże i wspaniałe mecze między sobą, też można zebrać się grupa dziesięciu osób i iść na całego w teren. Czas jednej gry to około dwie godziny, bo główne zadanie to zdobyć bazę przeciwnika i nie być postrzelonym przez przeciwnika. Oczywiście na miejscu dostajemy cały sprzęt jak i karabinek, a gdy jesteśmy pierwszy raz to instruktor robi nam chwile pokazową byśmy zapoznali się ze wszelkimi zasadami jakie obowiązują.

Cieszy nas fakt, że mieszkańcy Częstochowy mają tak rewelacyjna atrakcję w postaci paintball’a, bo bardzo wiele osób zamiast siedzieć w domu wychodzi na świeże powietrze. Oczywiście na takim polu gry trzeba być nieustanie aktywnym, bo gdy stoimy to jesteśmy bardzo łatwym celem dla przeciwnika i może on nas łatwo postrzelić. Jest to wiec jedna z lepszych form rozrywek,aby zarówno się poruszać jak i myśleć taktycznie i działać zespołowo.

Comments are closed.