Radio samochodowe ze wzmacniaczem

Radio samochodowe ze wzmacniaczem

Radiotelefony były naszym podstawowym wyposażeniem w pracy, i ogromnie przydawały się podczas interwencji czy wezwań. Jednak miały one tylko ograniczone możliwości komunikacji i dość niewielki zasięg, a w trasie nie mogliśmy się dzięki nim porozumiewać z kolegami. Oczywiście, pozostawała zawsze możliwość komunikacji przez telefon, jednak często nie była możliwa z wielu powodów, a korzystanie z telefonu podczas działań było zazwyczaj bardzo utrudnione. Wielokrotnie zastanawialiśmy się nad metodą rozwiązania owego problemu, całkowitej lub częściowej.

Cb radio z dużym zasięgiem

cb radio sklepPodczas częstych dyskusji o rozwiązaniu problemu komunikacji pojawiło się mnóstwo różnych pomysłów, jednak najbardziej sensownym i najlepiej działającym wydało się nam zamontowanie w samochodach patrolowych radia, które mogłoby współpracować z krótkofalówkami, używanymi przez kolegów na większości obiektów. Dzięki temu moglibyśmy z o wiele większej odległości odbierać informacje o zdarzeniu i lepiej koordynować działania. Jednak niewiele urządzeń współpracowało z ręcznymi radiotelefonami, i na ogół były one sprzętem z wyższej półki. Nie był to jednak za duży problem, bo nie chcieliśmy oszczędzać na wyposażeniu, więc wybór padł w końcu na urządzenie od dość znanego producenta, na dodatek tego samego, który produkował nasze radiotelefony. Również dostępność nie była zbyt kłopotliwa, gdyż wybrane przez nas cb radio sklep w którym zaopatrywaliśmy się w sprzęt komunikacyjny miał w stałej ofercie. Radia które zakupiliśmy były niewielkie, i nie były przeznaczone do stałego montażu, więc bez większego trudu można je było przenieść do innego pojazdu, jeśli zaszła taka konieczność, i w każdym mieściły się równie dobrze, zarówno na pulpicie jak i pomiędzy siedzeniami, choć montaż na pulpicie ułatwiał sterowanie radiem i był ogólnie wygodniejszy. Radia te, mimo rozmiarów, miały ogromny zasięg, działając bardzo dobrze nawet w centrum miasta, i mogły być sparowane z ręcznymi urządzeniami do komunikacji w taki sposób, by każda rozmowa była bardzo dokładna, a sygnał czysty i bez zakłóceń.

Wymagało to co prawda nieco pracy przy dostrajaniu urządzeń, aczkolwiek efekt był bardzo imponujący, i znacznie przekraczał możliwości każdego pojedynczego urządzenia. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogli z pewnością wyciągnąć z owych urządzeń jeszcze większe osiągi, zwłaszcza z dodatkowymi funkcjami, jakie były w nim zawarte, jednak na nasze potrzeby, nawet podstawowe tryby działania były w zupełności wystarczające.

Comments are closed.