Proste sposoby na otworzenie firmy w Niemczech

Proste sposoby na otworzenie firmy w Niemczech

Polscy przedsiębiorcy dbają o swoje interesy. Po wielu analizach i konsultacjach ze specjalistami dochodzą do wniosku, że warto przenieść firmę do Niemiec. Dlaczego? Nasi zachodni sąsiedzi stwarzają lepsze warunki rozwoju dla małych i średnich firm. Korzystnie wypadają również duże przedsiębiorstwa. Podatki w Niemczech są relatywnie niskie. Nie trzeba również borykać się z niepotrzebnymi formalnościami.

Polscy przedsiębiorcy przenoszą firmy do Niemiec

jak otworzyć firmę w niemczechProwadzenie własnej firmy w Niemczech wydaje się być naprawdę kuszącym pomysłem. Przede wszytkim nie trzeba płacić wysokich podatków. Firma działająca w Niemczech zwykle osiąga większe przychody niż w Polsce. Nic w tym dziwnego, bowiem tutejsze społeczeństwo jest bardzo zamożne. Małe firmy i początkujący przedsiębiorcy mogą się starać o dofinansowanie. W pierwszych latach władze Niemiec zapewniają spore ulgi dla początkujących przedsiębiorców. Korzyści związane z przeniesieniem własnej działalności na rynek niemiecki. Powstaje zatem pytanie, jak otworzyć firmę w Niemczech? W jakich przypadkach można otworzyć firmę jednoosobową? Oczywiście trzeba dokładniej zapoznać się z niemieckimi przepisami. Przede wszytkim każdy przedsiębiorca musi zarejestrować własną działalność gospodarczą. W tym celu musi zgłosić się do odpowiedniego urzędu skarbowego. Trzeba również udać się do urzędu gospodarki. Musimy określić, jakiego rodzaju działalność gospodarczą zamierzamy prowadzić. Musimy podać nasze dane osobowe oraz spodziewane zyski. Warto podkreślić z całą mocą, że własną firmę w Niemczech może założyć wyłącznie osoba, która posiada ważne zameldowanie w tym kraju. Trzeba również pamiętać o przygotowaniu ważnego dokumentu tożsamości. Początkujący przedsiębiorcy mają ulgi podatkowe oraz inne udogodnienia. Płacą między innymi znacznie mniejsze składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Trzeba pamiętać o tym, że ubezpieczenie zdrowotne obowiązuje tylko i wyłącznie na terenie Niemiec. W Polsce trzeba będzie zapłacić za wizytę u lekarza. Po wypracowywaniu co najmniej dziesięciu lat przedsiębiorca uzyskuje prawo do niemieckiej emerytury.

Wydawać by się mogło, że Niemcy to prawdziwy raj na ziemi dla przedsiębiorców. Tutaj można zarobić naprawdę duże pieniądze na własnym biznesie. Trzeba jednak pamiętać o załatwieniu wielu formalności. Niemieckie urzędy skarbowe i inne instytucje są bardzo restrykcyjne, jeśli chodzi o przestrzeganie przepisów. Rynek niemiecki jest wprawdzie bardzo wymagający, warto jednak podkreślić z całą mocą, że biznes w tym kraju naprawdę się opłaca.

Comments are closed.