Profesjonalne lasery Lightsheer w gabinetach kosmetycznych

Profesjonalne lasery Lightsheer w gabinetach kosmetycznych

Istnieje wiele metod depilacji. W warunkach domowych najczęściej kobiety korzystają z maszynek oraz depilatorów. W gabinetach kosmetycznych w dalszym ciągu wykonuje się usuwanie owłosienia za pomocą wosków i past cukrowych. Coraz częściej również w gabinetach wykonywane są usługi depilacyjne z wykorzystaniem nowoczesnych i innowacyjnych laserów.Do najbardziej popularnych zaliczane są lasery IPL oraz diodowe. W sprzedaży dostępne są także mobilne urządzenia umożliwiające zdalną pracę kosmetyczkom i kosmetologom.

Depilacja laserowa w salonach kosmetycznych

laser lightsheer do gabinetuPrym wśród urządzeń depilujących wiodą lasery diodowe. Wykazują się większą skutecznością w działaniu i usuwają procentowo większą ilość niechcianego owłosienia. Najczęściej wybierany jest laser Lightsheer do gabinetu i profesjonalnego użytku. Jest kilka wersji tego urządzenia, które poza depilacją również usuwają przebarwienia i zmiany naczyniowe. Wiązka światła przekształca się w energię cieplną, która oddziałuje bezpośrednio na barwnik znajdujący się w mieszku włosowym. Działa tylko i wyłącznie w jednym skoncentrowanym miejscu, nie uszkadzając pozostałych tkanek. Wnika w wierzchnie warstwy skóry koncentrując swoje działanie na macierzy włosa. W wyniku energii cieplnej dochodzi do obumarcia mieszka i uszkodzenia macierzy, a w efekcie włosy, zwłaszcza będące w pierwszym etapie wzrostu, więcej nie wyrastają. Pozostałe muszą zostać poddane serii kilku zabiegów celem ich całkowitego usunięcia. Zabiegi z użyciem lasera Lightsheer są niezwykle bezpieczne i komfortowe. Odpowiednio skonfigurowane urządzenie w rękach profesjonalistów pozwala zastosować terapię przy każdym fototypie skóry. Laser działa na jasne i ciemne włosy. Może być również stosowany przy ciemnych karnacjach i opalonej skórze. Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować i na kilka tygodni wcześniej nie używać pęset i depilatorów. Przeprowadzana jest konsultacja i próba laserowa, na której uzyskuje się wszelkie informacje dotyczące zabiegu, a kosmetolog dobiera odpowiednią konfigurację urządzenia.

Zabiegi przebiegają w sprawny i szybki sposób, a dla osób bardzo wrażliwych można zastosować miejscowe znieczulenie. Urządzenia są bezpieczne, nie wywołują poparzeń i podrażnień. Mogą być używane w bardzo wrażliwych miejscach, jedynie po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie lub delikatna opuchlizna. Ceny uzależnione są od partii ciała i prestiżu gabinetu i mogą się nieco różnić pomiędzy różnymi miastami. Efekty utrzymują się przez bardzo długi czas i żadne inne urządzenia nie przynoszą tak zadowalających rezultatów.

Comments are closed.