Pierwsze kroki w biznesie z księgową

Pierwsze kroki w biznesie z księgową

Innowacyjny pomysł na biznes, zdefiniowanie niszy rynkowej, która umożliwi maksymalizacje zysków firmy i zapewni klientelę, czyli stronę popytową dla firmy to podstawa biznes planu – nawet małej jednoosobowej działalności gospodarczej. Lokalny interes to sporo wyzwań i ryzyk, ale jeśli przewidzimy je wcześniej i dobrze rozpracujemy strategie działania, mamy szanse na powodzenie. Jeśli nie znasz się na rachunkowej stronie i urzędowych formalnych kwestiach to zewnętrzny outsourcing księgowy i doradczy wskazany.

Z księgową bezpieczniej w drodze do sukcesu

księgowa toruńTwoja rola, jako początkującego przedsiębiorcy to zdefiniowanie misji i celów firmy, kanałów dotarcia do klienteli, przygotowanie interesującej strony internetowej(zakup domeny, zaprojektowanie strony),być może zadbanie o pozycjonowanie firmy i wszelkie techniki marketingowe w wirtualnym świecie google, zaopatrzenie w przedmiot działalności i zadbanie o jakość jej produktów i usług, uruchomienie pomocnych kontaktów, zadbanie o wizytówki, pieczęcie firmy, być może lokal i inne narzędzia pracy, sprawy formalne i urzędowe etc. Jednym słowem sporo przed Tobą. Na początek warto zadecydować o sposobie księgowej obsługi: własne umiejętności interpretacyjne i rozliczeniowe, zaufany członek rodziny, biuro rachunkowe, czy tradycyjnie – z krwi i kości księgowa toruń, warszawa, kraków, katowice – w zależności od siedziby naszej firmy. Przygodę z biznesem rozpoczynamy od zarejestrowania się w Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej (CEIDG) wypełniając formularz chociażby online na stronie internetowej: firma.gov.pl. Instrukcja jak i cała strona jest stosunkowo intuicyjna. Możemy założyć konto i całość przejść wirtualnie z podpisem zaufanym bądź anonimowo wypełnić wniosek, a następnie w Urzędzie Miasta/Gminy dokonać jego podpisu, powołując się na nadany wirtualnie numer wniosku. Właśnie w ów wniosku podajemy sposób rozliczeń i dane rozliczającego nas księgowo, a także sposób opodatkowania. Kolejny krok to następujące po sobie urzędy do odwiedzenia: ZUS (rejestracja składek społecznych ZZA lub ZUA) i Urząd Skarbowy w przypadku, gdy decydujemy się być czynnym podatnikiem VAT(złożenie VAT-R).

Podsumowując, trochę formalności przed nami, ale warto nie poddawać się na starcie. Początki często bywają kłopotliwe, ale tylko zaangażowanie i determinacja prowadzą do sukcesu. Pamiętaj, aby najlepiej kolejnymi krokami, chronologicznie rozpisać wszystko na liście w excelu i kolejno odfajkowywać zrealizowane punkty.

Comments are closed.