Ozdobna cienkowarstwowa posadzka z betonu

Ozdobna cienkowarstwowa posadzka z betonu

Budowa własnego domu była spełnieniem naszych marzeń. Nie mogliśmy się doczekać, aż będziemy się mogli wprowadzić. Zanim jednak nastąpił ten moment, musieliśmy wybrać szczegóły związane z wystrojem poszczególnych pomieszczeń. Stworzenie projektu zajęło sporo czasu, jednak staraliśmy się przemyśleć każdy element, aby wszystko do siebie pasowało oraz tworzyło ciekawą całość. Mieliśmy nadzieję, że uda nam się stworzyć niebanalne oraz praktyczne otoczenie, w którym będziemy się dobrze czuli każdego dnia.

Piękne posadzki wykonane z betonu

cienkowarstwowe posadzki betonowe dekoracyjneBardzo podobają się nam nowoczesne wnętrza, które łączą w sobie funkcjonalność oraz niebanalny wygląd. Zdecydowaliśmy się na taki charakter poszczególnych pomieszczeń, aby stworzyć sobie interesujące otoczenie. Na etapie tworzenia projektu postanowiliśmy zająć się estetyką podłóg, ponieważ jest to jedna z pierwszych rzeczy, jaką tworzy się we wnętrzach podczas budowy. Pomieszczeniem, w którym będziemy najprawdopodobniej spędzać najwięcej czas na co dzień jest salon. Będzie on również służył jako pokój gościnny, więc szczególnie zależało nam na ciekawej estetyce tej najbardziej reprezentacyjnej części mieszkania. Naszą uwagę przyciągnęły cienkowarstwowe posadzki betonowe dekoracyjne, które od razu nas zachwyciły. Wcześniej ten materiał kojarzył mi się wyłącznie z surowymi, minimalistycznymi wnętrzami. Takie pokrycie podłogi może jednak wyglądać niezwykle elegancko. Beton wbrew pozorom nie jest materiałem nudnym i daje wiele różnorodnych możliwości, jeżeli chodzi o wygląd wnętrz. Postanowiliśmy więc stworzyć betonową posadzkę w naszym salonie. Wydaje się ona być bardzo uniwersalna, co jest według mnie jej dużą zaletą. Jeżeli w przyszłości będziemy chcieli jakoś odmienić charakter wnętrza, wystarczy wymienić dodatki czy meble, a podłoga będzie mogła pozostać bez zmian. Zależało nam również na wytrzymałości, co przemówiło na korzyść betonu względem innych rodzajów pokrycia podłogi w tym pomieszczeniu. Będziemy z pewnością sporo po nim chodzić, dlatego posadzka musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie.

Myślę, że betonowa posadzka w salonie była strzałem w dziesiątkę. Dzięki niej wnętrze to prezentuje się niezwykle ciekawie. Łączy więc niebanalną estetykę z wytrzymałością, która jest dla nas bardzo istotna. Betonowa posadzka nadaje pomieszczeniu elegancji oraz ciekawego stylu. Całość prezentuje się jednak bardzo przytulnie, ponieważ dobraliśmy odpowiednie meble oraz dodatki. Nasi goście są wręcz zachwyceni tym, jak prezentuje się nasz dom oraz jak ciekawie udało się nam go urządzić.

Comments are closed.