O wyjątkowych płaskorzeźbach gipsowych

O wyjątkowych płaskorzeźbach gipsowych

Płaskorzeźby znali już starożytni Grecy i Rzymianie, na pewno każdy słyszał w szkole o wyjątkowej ,,Nike z Samotraki”. Dawniej zdobiły one elewacje budynków, budowle sakralne i pogańskie świątynie. Były uważane za element dekoracyjny, ale same w sobie mogły stanowić osobne dzieło sztuki. Wykonuje się je z marmuru, piaskowca, gipsu, drewna a nawet metalu. Poza elewacjami budynków, współcześnie, wykorzystuje się je przy aranżacji wnętrz.    

Płaskorzeźby gipsowe w twoim domu!

wyjątkowe płaskorzeźby gipsoweDawniej ozdabiały te bardziej okazałe budynki, ale z czasem znalazły drogę i zagościły w naszych mieszkaniach jako element dekoracyjny wystroju. Wyjątkowe płaskorzeźby gipsowe możemy zamówić u artysty rzeźbiarza, który wykona je według naszego pomysłu. Dawniej do ich tworzenia wykorzystywano trwalsze materiały, przez co ich ceny były horrendalne i nie sprawdziłyby się w przypadku współczesnych klientów. Jeśli jednak nie interesuje nas dzieło od rzemieślnikach możemy zawsze wybrać coś ze sklepu z dekoracjami. Jednak taki wytwór jest powtarzalny i traci odrobinę duszy, ale za to jest tańszy i nie musimy czekać aż artysta go wykona. Kompozycje znajdziemy w rozmaitych rozmiarach i wzorach. Dominują motywy religijna, roślinne, zwierzęce i te stylizowane na rzeźby ze starożytnej Grecji czy Rzymu. Na rynku prym wiedzie produkcja masowa ze względu na niskie koszty produkcji oraz o wiele większy wybór form i wzorów. Dzięki użyciu gipsu jako surowca, z którego są wykonane, ich cena jest znacznie niższa i przyjaźniejsza klientowi. Płaskorzeźba na ścianie doda niepowtarzalnego charakteru wnętrzu. Płaskorzeźby mogą być podświetlane, przybrać formę gzymsy lub panelu. Montowanie płaskorzeźby nie różni się zbyt od kładzenia płytek na ścianie. Płaskorzeźbę dostajemy podzieloną na części, które musimy do siebie dopasować i przykleić na ścianie. Jest to związane z łatwiejszą logistyką. Ponadto, płaskorzeźba przewożona w całości w łatwiejszy sposób może ulec uszkodzeniu podczas przewożenia niż osobne fragmenty. Nawet jeśli osobny element zostanie uszkodzony jest go łatwiej wymienić niż całą rzeźbę.

Na rynku znajdziemy wiele opcji, które trafią w gust nawet najbardziej wybrednego klienta. W momencie, gdy nie jesteśmy zadowolenie z asortymentu oferowanego przez sklepy zawsze możemy skorzystać z usług rzemieślnika. Gipsowa płaskorzeźba to oryginalny i gustowny element wystroju wnętrz, który wprawi w zachwyt nie tylko mieszkańców, ale i gości, którzy będą mieli okazję go podziwiać. Taki element dodaje wnętrzu charakteru i podkreśla indywidualizm właściciela. 

Comments are closed.