Nowoczesne rozwiązania w budownictwie

Nowoczesne rozwiązania w budownictwie

Mając do wykończenia dom, czy to stary, czy nowy, chcemy aby wyglądał efektownie, a przy tym jego wykończenie nie niosło ze sobą olbrzymich kosztów. Ponadto ważne jest by wykończenie domu z zewnątrz spełniało swoje funkcje termiczne. Ostatnio modnym i ciekawym rozwiązaniem są fasady wentylowane, które można dopasować zarówno do starych budynków, jak i do nowo wybudowanych.

Elewacja wentylowana na dom

fasady wentylowane - montażFasady wentylowane, to takie, które mają szczelinę powietrzną między okładziną elewacyjną a izolacją termiczną. Są  to coraz częściej brane pod uwagę  rozwiązanie stosowane, jak wcześniej wspomniałam zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Poprzez szeroki wybór produktów wykorzystywanych w tego typu systemach, różnym opcjom wielkości, grubości oraz  kolorystyki płyt, możliwości łączenia ich z innymi materiałami budowlanymi i  łatwości zastosowania w  różnych projektach, technologia ta idealnie sprawdza się w nowoczesnych obiektach architektonicznych. Jeżeli chcemy dowiedzieć się jak odbywa się położenie tego typu elewacji, można wpisać w przeglądarkę internetową hasło fasady wentylowane – montaż i ujrzymy krótkie filmiki z prac nad tego typu fasadami. Fasady wentylowane można stosować w budynkach murowanych  oraz o konstrukcji  z żelbetonu czy w konstrukcjach szkieletowych.  Tego typu wykończenia domów sprawdzają się zwłaszcza wtedy, gdy musimy dopasować formę architektoniczną obiektu do istniejącej zabudowy.  Aby spełniały swoje zadania, fasady wentylowane powinny być projektowane z uwzględnieniem wymagań zawartych w aprobatach technicznych, które  dotyczą całego zestawu wyrobów z których wykonuje się wentylowane fasady. Firmy, które oferują położenie takich produktów, jak fasady wentylowane – montaż oferują w przystępnych cenach. Decydując się na tego typu elewację, wykorzystujemy idealny sposób na docieplenie naszego domu, ale też na poprawę wyglądu budynku. Na  cały system elewacji wentylowanych składa się podkonstrukcja, warstwa izolacyjna, która szczelnie przylega do powierzchni ściany, oraz płyty elewacyjne, które z kolei stanowią ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych. Pomiędzy warstwą izolacji a płytami znajduje się szczelina umożliwiająca swobodny przepływ powietrza.

Istotną zaletą wentylowanych systemów elewacyjnych jest umożliwienie oddychania ścianie co zmniejsza ryzyko kondensacji pary wodnej, a cyrkulujące powietrze ułatwia odprowadzanie wilgoci, która pojawia się w środku pustki. Swobodny ruch powietrza działa  korzystnie na izolację oraz całą przegrodę. Latem ściany nie przegrzewają się, a zimą są chronione przed zawilgoceniem.

Comments are closed.