Myjnia ręczna sposobem na czyste auto

Myjnia ręczna sposobem na czyste auto

Codzienna eksploatacja samochodów powoduje to, że często się brudzi. Najlepiej samochód wygląda jeśli jest czysty i świeżo umyty, niestety w takiej formie występuje rzadko i trzeba go od czasu do czasu umyć. Sposobów na to jest wiele, ale warto wiedzieć, że wybór jednego z nich będzie mieć duży wpływ na wytrzymałość karoserii naszego auta. Najlepiej jeśli dokonuje się tego w sposób jak najbardziej delikatny.

Myjnie ręczne w Bydgoszczy

myjnia ręczna w BydgoszczyPowłoka lakiernicza ma swoją grubość, a każdorazowe polerowanie jej zdziera pewną wartość lakieru. Nie inaczej jest podczas mycia samochodu, gdzie gąbki czy myjki ciśnieniowe mają destrukcyjny wpływ na nasze auto. Najgorzej jest w sytuacji myjni automatycznych, które w najbardziej niszczą powłokę lakierniczą. Osoby, które same wolą umyć samochód za pomocą myjni samoobsługowych wykorzystujących wodę pod ciśnieniem także mogą się zdziwić. Jak się okazuje taki sposób usuwania zabrudzeń również nie jest bezpieczny, gdyż wysokie ciśnienie wciska drobinki zanieczyszczeń w lakier i przez to powstaje efekt papieru ściernego. Dużo lepszym i delikatniejszym sposobem są myjnie ręczne, gdyż prace oczyszczające są przeprowadzane przez ludzi, którzy dużo lepiej potrafią wyczuć nacisk gąbki niż maszyna. Ja osobiście także wole wybierać tego typu miejsca, a w Bydgoszczy jest dużo miejsc świadczących takie usługi. Moja ulubiona myjnia ręczna w Bydgoszczy świadczy usługi na naprawdę przystępnym poziomie cenowym, które mogę zaakceptować bez większego problemu. Panuje tutaj taki zwyczaj, że trzeba się wcześniej umówić na mycie auta, ale dzięki temu nie ma kolejek i czas oczekiwania jest bardzo krótki. Przy jednym myciu pracują z reguły dwie osoby, które ze względu na dość duże doświadczenie wykonują tą czynność szybko i bardzo sprawnie. Warto zaznaczyć, że jestem i zawsze byłem zadowolony z usług świadczonych w tym miejscu, gdyż moje auto zawsze było dokładnie wyczyszczone. Stali klienci mogą dodatkowo liczyć na zniżki realizowane w formie karnetu, dzięki czemu oszczędza się na myciu auta dużo większe kwoty. Podczas mycia auta możemy spędzić mile chwile w poczekalni przy gratisowej filiżance kawy dla klientów.

W rozmowach ze znajomymi zawszę chwalę ten sposób mycia pojazdu i przeciwstawiam wady i zalety innych sposobów. Oczywiście nie każdy się ze mną zgadza, ale nie obchodzi mnie to, gdyż wiem, że robię naprawdę dobrze zarówno dla mnie jak i mojego pojazdu. Po latach na pewno zwróci mi się taka inwestycja, gdy będę sprzedawał samochód z zadbaną warstwą lakierniczą.

Comments are closed.