Model świecącego plecaka

Model świecącego plecaka

Przy wyborze plecaka dla dziecka, rodzice kierują się przede wszystkim ich jakością, materiałami z jakich są wykonane, oraz praktycznymi funkcjami jakie będzie spełniał. Dla uczniów pierwszych czterech klas szkoły podstawowej najlepsze są usztywniane tornistry, natomiast dla starszych lepsze będą klasyczne plecaki bez usztywnień. W ostatnich latach na topie są plecaki, które świecą w ciemności.

Czy warto kupić świecący plecak?

świecące plecakiPlecak dla dziecka powinien bez problemu przetrwać kilka lat, ponieważ przeważnie co tyle czasu się je wymienia na nowe. Do wyboru dla dzieci, które uczą się w szkole podstawowej, mamy tornistry i plecaki. Pierwsze modele są lepsze dla dzieci od pierwszej do około czwartej klasy, gdyż posiadają usztywniane boki i równomierne rozkładają ciężar na plecach malucha. Dla starszaków od czwartek klasy wzwyż, przeznaczone są plecaki usztywniane, lub nie. Świecące plecaki są nowością na rynku, ale już podbiły serca rodziców i ich pociech. Są wykonane z wytrzymałych materiałów, które są odporne na przetarcia i rozdarcia. Aby lepiej chronić zawartość, są pokryte nieprzemakalnym materiałem, który nie przemianie nawet w trakcie dużej ulewy. Niektóre modele posiadają teleskopowy uchwyt do trzymania, oraz małe, składane kółka, więc dziecko może odciążyć swoje plecy i ciągnąć za sobą plecak. Obecnie dużo się mówi o bezpieczeństwie uczniów, którzy sami wracają ze szkoły. W porze letniej zawsze jest jasno, ale kiedy nastaje zimna, to pora wyjścia ze szkoły często nastaje w momencie, kiedy na zewnątrz robi się ciemno. Nie zawsze wystarczają odblaskowe elementy, które się znajdują za materiale plecaka, czy są doczepione do zamków, gdyż są widoczne tylko wtedy, kiedy pada na nie światło. Lepsze są plecaki z taśmą ledową doczepioną do zewnętrznej strony przy zamku. W łatwy sposób można ją włączyć i wyłączyć, a świetlenie led będzie doskonale widoczne w każdych warunkach i z dużej odległości. Oświetlenie jest zasilane małymi bateriami, które spokojnie wystarczą na kilkadziesiąt godzin świecenie.

Z perspektywy kierowcy, dziecko idące poboczem bez żadnego odblaskowego, czy świecącego elementu, jest niemalże niezauważalne, dlatego dochodzi do tylu wypadków. Świecący plecak jest świetnym rozwiązaniem problemu słabej widoczności, bo ledowe lampki są na tyle mocne, że widać je z odległości kilkuset metrów. Cena takiego plecaka jest porównywalna do innych modeli, które takiego oświetlenia nie posiadają. Możemy je najtaniej kupić w sklepach internetowych, albo w czasie wyprzedaży.

Comments are closed.