Meble do ogrodu

Meble do ogrodu

 

Posiadając dom czy też mieszkanie z dużym balkonem pierwsze czego pragniemy po sezonie jesienno-zimowym to możliwość spędzania jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Wizja słońca, które zalewa nasz taras, chłodnych drinków, wygodnych foteli i przyjemnego towarzystwa sprawia, że nabieramy motywacji, aby zakupić odpowiednie meble, które będą zarówno wygodne jak i funkcjonalne.

Wybór mebli zewnętrznych

meble ogrodoweDecydując się na ich kupno natrafimy na szeroki wybór. Meble ogrodowe różnią się od siebie materiałem, z którego są zrobione i tak na rynku możemy znaleźć je plastikowe, drewniane, z rattanu i technorattanu oraz z metalu. Wśród tradycjonalistów największą popularnością cieszą się te z drewna, które są w całości z niego wykonane lub występują w połączeniu z metalem. Ten drugi typ jest zdecydowanie bardziej solidny i stabilny. Warto wiedzieć, że drewniane komplety ogrodowe wymagają regularnej konserwacji i odpowiedniej pielęgnacji. Żeby posłużyły nam na lata powinno się je prawidłowo magazynować w okresie zimowym. Meble rattanowe najlepiej sprawdzają się na zadaszonych tarasach lub balkonach. Nie są one zbyt odporne na deszcz i duże nasłonecznienie, jednak można z nich korzystać na świeżym powietrzu pod warunkiem, że każdorazowo będziemy je chować. Tak jak meble drewniane wymagają regularnej konserwacji, a zimą powinny być przechowywane w suchym i niezbyt nagrzanym pomieszczeniu. Są niezwykle eleganckie jednak ze względu na swoją dużą wrażliwość nie są chętnie kupowane. Jeżeli chcemy zakupić coś w podobnym stylu to powinniśmy zdecydować się na meble technorattanowe wykonane z tworzyw sztucznych i ręcznie wplecionych na metalowe stelaże. Taki typ mebli jest wytrzymały na warunki atmosferyczne. Nie wymaga również skomplikowanej konserwacji. Na zimę wystarczy przykryć je specjalnym pokrowcem jeżeli nie mamy miejsca, aby składować je w domu. Ze względu na ręczną technikę produkcji są dosyć drogie. Tańszą ich alternatywą są meble z tworzyw sztucznych, które imitują rattan przez co prawie wcale się nie różnią od siebie w wyglądzie. Również ładnie i elegancko się prezentują, są wytrzymałe, odporne na wodę, promieniowanie UV i temperaturę. Na zimę można je umieścić pod dachem lub czymś przykryć i uważaj jedynie, aby nie gromadziła się na nich woda. Klasyczną formą mebli jest plastik. Mogą one nie kojarzyć się najlepiej, ale w dzisiejszych czasach możemy znaleźć na rynku na prawdę szeroką ofertę odpornych i stabilnych mebli wykonanych z plastiku. Ciekawą alternatywą stały się również meble metalowe i aluminiowe. Stelaże uzupełnia się rozmaitymi materiałami na przykład szkłem. Materiały te są odpowiednio zabezpieczone, aby żadne warunki atmosferyczne nie miały na nie wpływu.

Wybierając meble ogrodowe powinniśmy kierować się dwoma czynnikami. Jest to funkcjonalność mebli i nasz gust. Musimy się zastanowić czy będziemy mieli czas na regularną konserwację i czy mamy sporo miejsca, aby taki komplet przechowywać. Jeżeli mamy mało miejsca warto zastanowić się nad składanymi meblami. Jeżeli chodzi o wygląd to jest to zdecydowanie szerszy wybór przez co można bez problemu trafić w gusta indywidualnego klienta.

 

Comments are closed.