Marka Milwaukee

Marka Milwaukee

Założenie firmy jest wynikiem posiadania pomysłu i wielu przemyśleń jak go wykorzystać. Tylko nielicznym przedsiębiorcom udaje się dłużej utrzymać na rynku i przezwyciężyć konkurencję. Ale już zupełną rzadkością jest zbudowanie marki, która będzie funkcjonować przez dziesięciolecia. To się udało założycielom Milwaukee Electric Tool. Firma działa nieprzerwanie od 1924 roku produkując profesjonalne narzędzia ręczne, elektronarzędzia i akcesoria ” heavy duty „. Nawet mimo przejęcia Milwaukee przez giganta w branży grupę Techtronic Industries Co. Ltd. firma działa nadal produkując narzędzia pod własną marką. Mariaż z Techtronic zapewnił Milwaukee dostęp do źródeł finansowania, do kanałów dystrybucyjnych oraz nowoczesnych systemów zarządzania.

Narzędzia znanej marki

milwaukeeZazwyczaj przejęcie przez giganta kończy żywotność przejmowanej marki. W przypadku Milwaukee marka została zachowana i prężnie się rozwija ustanawiając najwyższe standardy jakości swoich produktów. Praca przez lata nad jakością i uznanie na rynku pozwoliły na zachowanie marki na rynku. Obecnie Milwaukee dostarcza ok. 500 rodzajów profesjonalnych elektronarzędzi kierowanych głównie do bardzo wymagających odbiorców. Głowna produkcja wspomagana jest wytwarzaniem ponad 3500 akcesoriów, które są kompatybilne i rozszerzają możliwości elektronarzędzi. Milwaukee zawdzięcza swój sukces dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik produkcji zapewniając najwyższą jakość. Olbrzymie znaczenie dla sukcesu Milwaukee ma sposób zarządzania zasobami ludzkimi, który jest nietuzinkowy i oddaje w ręce pracowników sporą część uprawnień. Proces koncepcyjno – produkcyjny zorganizowany jest w tzw. gniazdach produkcyjnych. Ich członkami są bardzo zmotywowani pracownicy o wysokich kwalifikacjach, którzy koncentrują się na potrzebach klientów. Taka struktura pozwala pracownikom widząc potrzeby rynku na szybką reakcję i wdrożenie zmian konstrukcyjnych zgodnych z oczekiwaniami klienta. Praca w gniazdach produkcyjnych zwiększa produktywność pracowników oraz utożsamia ich z marką Milwaukee. Narzędzia produkowane przez Milwaukee to pełna ” skrzynka narzędziowa ” , o której marzy każdy zawodowiec. Zawiera ona znakomity sprzęt bezprzewodowy i przewodowy do wiercenia i dłutowania. To wytrzymałe piły, szlifierki i polerki. W ofercie znajdziemy mechaniczne klucze udarowe i zaciskarki. Znamiennym elementem niektórych elektronarzędzi jest wprowadzanie do ich budowy podzespołów elektronicznych i cyfrowych, co jeszcze kilka lat temu mogło się wydawać absurdalne i niepotrzebne. Jednak te, które wprowadza Milwaukee mają głębokie uzasadnienie i pomagają w obsłudze urządzeń.

Brookfield w stanie Wisconsin to miejsce siedziby firmy Milwaukee. Tutaj znajduje się centrum badawcze skąd wychodzą na świat nowe rozwiązania techniczne opracowane przez inżynierów firmy. Milwaukee tworzy własne wybitne rozwiązania, które chroni patentami. Wszystkie te rozwiązania i nowości powstają w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, które jest stale monitorowane. Podnoszenie jakości narzędzi to nadrzędny cel Milwaukee i odskakiwanie w ten sposób konkurencji. Milwaukee to marka globalna, której sprzęt jest dostępny niemalże w każdym zakątku świata. Świadczy to o dobrej działalności marketingowej firmy i rozbudowie sieci sprzedaży. Na stronie internetowej Milwaukee  możemy sprawdzić dostępność towarów z widokiem na mapie. Można być pod wielkim wrażeniem.

Comments are closed.