Manicure hybrydowy – jakie są jego zalety?

Manicure hybrydowy – jakie są jego zalety?

Jeszcze kilka czy też kilkanaście lat temu, większość kobiet malowała sobie paznokcie zwykłymi lakierami. Oczywiście obecnie nadal są one dostępne na rynku, jednak ich popularność zdecydowanie zmalała. Dlaczego? Ponieważ pojawiły się lakiery hybrydowe. Mają one zdecydowanie więcej zalet, niż lakiery klasyczne. Przede wszystkim wyróżnia je niebywała trwałość, mogą utrzymywać się na paznokciach nawet trzy tygodnie. To natomiast oznacza dla kobiet przede wszystkim wygodę.

Jak nakłada się manicure hybrydowy?

manicure hybrydowy łódźMalowanie paznokci lakierami hybrydowymi zdecydowanie odbiega od tego, jak wygląda malowanie ich lakierami klasycznymi. W przypadku lakierów klasycznych wystarczy przede wszystkim nadać paznokciom odpowiedni kształt, a następnie można już nakładać lakier. Manicure hybrydowy jest natomiast dużo bardziej skomplikowany. On również wymaga nadania paznokciom odpowiedniego kształtu, ale również i spiłowania płytki paznokcia. Musi ona zostać również koniecznie odtłuszczona. Następnie nakłada się bazę pod lakier i utwardza w specjalnej lampie. Takie utwardzanie trwa zwykle około minuty. Później dopiero nakłada się lakier i każdą warstwę również utwardza. Później na sam koniec musi zostać nałożony top wykańczający, który również powinien zostać utwardzony. Takie paznokcie od razu są suche, dlatego nie musimy się bać, że gdzieś się nimi dotkniemy, zahaczymy. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, nie sprawiające, że przez pewien czas po prostu nie można się nawet poruszyć. Obecnie wiele kobiet decyduje się na to, by wykonywać sobie manicure hybrydowy Łódź jest miastem, w którym taki manicure można wykonać. Obecnie jest on jednak tak bardzo popularny, że wykonuje się go w każdym mieście, nawet tym stosunkowo małym. Oczywiście trzy tygodnie to szacunkowy czas, gdy lakier może utrzymać się na paznokciu. Bardzo często zdarza się, że utrzymuje się on znacznie dłużej. Jednak wówczas pojawia się odrost, który nie wygląda zbyt estetycznie, dlatego warto takimi paznokciami zdecydowanie zająć się wcześniej.

Manicure hybrydowy zdobył swoją popularność przede wszystkim dzięki temu, iż wykazuje się on wysoką trwałością. Dziś gdy kobiety pracują na pełne etaty i mają bezpośredni kontakt z klientem, chcą oczywiście zadbać o stan swoim dłoni. Manicure hybrydowy umożliwia im taką regularną pielęgnację co kilka tygodni, a nie co kilka dni. Jest to zatem spora oszczędność czasu i wygoda. Poza tym taki manicure można wykonać nie tylko u kosmetyczki, ale również w swoim własnym domu.

Comments are closed.