Książeczka Czytaj z Albikiem

Książeczka Czytaj z Albikiem

Edukacja dziecka rozpoczyna się niemalże od samego urodzenia, ponieważ dziecko przez pierwsze lata swojego życia chłonie wszelką wiedzę jak gąbka wodę. Do trzeciego roku życia dzieci są edukowane przez rodziców w domu, a później idą do przedszkola, gdzie zaczyna się wszechstronna edukacja przygotowująca dzieci do nauki w szkole podstawowej. Każdy rodzic może pomagać dziecku w zdobywaniu nowych informacji, przez podawanie odpowiednich zabawek i książeczek.

Jak edukuje książeczka Czytaj z Albikiem?

książeczki czytaj z albikiemJeżeli od wczesnych lat będziemy naszym dzieciom regularnie czytać i pokazywać ciekawe książeczki, to zapewne w przyszłości sam będzie po nie sięgać. W taki sposób kształtuje się zdrowe i mądre nawyki, które mają wpływ na całe nasze życie. Małe dzieci uczą się przez zabawę, więc wszystkie produkty do nauki, powinny być w formie zabawek, lub książeczek. Do pewnego czasu dzieci chcą, aby im się czytało bajki, a później sami chcą to robić. Dla malucha w wieku przedszkolnym najlepsze są książeczki Czytaj z Albikiem, ponieważ umożliwiają one wszechstronną naukę nawet dzieciom, które nie potrafią jeszcze czytać. Przy pomocy tych książeczek, dzieci uczą się języka polskiego, angielskiego, liczenia, czytania i pisania, a wszystko odbywa się w formie ciekawej zabawy. W książeczce znajdują się liczne quizy, zagadki, czy interesujące obrazki, które należy przyporządkować do poszczególnych wyrazów. Młodsze dzieci powinny z książeczki korzystać razem z rodzicem, a starsze mogą już samodzielnie się z niej uczy. Poza książeczką do zestawu dołączony jest mówiący długopis, będący niewątpliwie sporą atrakcją dla maluchów. Na każdej stronie znajdują się miejsca, w które się wkłada długopis, który po naciśnięciu przycisku play, czyta konkretny tekst. W ten sposób dziecko widzi co jest napisane i słych, przez co może powtórzyć. Taka nauka jest o wiele bardziej efektywna niż uczenie się tylko suchych faktów. Seria Czytaj z Albikiem może dotyczyć nauki liter i sylab, cyferek oraz liczenia, czy nauki języków obcych.

Na rynku znajdziemy mnóstwo książek edukacyjnych dla dzieci. Jednak Czytaj z Albikiem jest jedyną, która może „czytać” za dziecko, ponieważ robi to mówiący długopis. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala bardzo małym dzieciom na edukacje przez zabawę. Dzieci chętnie powtarzają za długopisem słowa, czy piosenki. Seria książek pozwala na poznanie świata zwierząt, ryb, atlasu świata, czy ciekawych informacji o kosmosie i układzie słonecznym. Książeczka jest świetnym pomysłem na prezent.

Comments are closed.