Kolor łóżeczka niemowlęcego

Kolor łóżeczka niemowlęcego

Urządzanie pokoju dziecięcego jest z pewnością jednym z najprzyjemniejszy zadań dla każdej przyszłej mamy. Najczęściej od chwili, kiedy rodzice wiedzą jakiej płci będzie ich dziecko, zaczyna się planowanie najpotrzebniejszych artykułów dla malucha. Kiedy pokój jest wymalowany, to czas wybrać dopasowane mebelki, ozdoby i zabawki, które wypełnią wolną przestrzeń.

Wybór najlepszego łóżka dla niemowlaka

białe łóżeczka dla niemowlątRodzice przy wyborze artykułów dla maluszka, przede wszystkim kierują się jego płcią, gdyż inne kolory pasują do dziewczynki, a inne do chłopca. Oczywiście na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo i komfort, ale uwzględniając te wszystkie kryteria, można kupić naprawdę fajne produkty. Jeżeli jesteśmy na etapie wyboru miejsca do spania dla naszej pociechy, to najlepsze będą białe łóżeczka dla niemowląt, które są bardzo uniwersalne. Pasują do każdego wystroju i mogą z nich korzystać chłopcy i dziewczynki. Jeżeli pokój dziecka jest dość mały, to warto wybierać modele łóżeczek z szufladami pod dnem, gdyż będzie to świetne miejsce na przechowywanie na przykład zapasowej pościeli, pieluch czy zabawek dziecka. Jeżeli chcemy mieć wielofunkcyjne łóżeczko, to idealne są modele z połączonym przewijakiem, pod którym są półki i szuflady na niezbędne artykuły. Wielu rodziców pragnie znaleźć łóżeczko, które będzie przydatne także po skończonym wieku niemowlęcym, aby starczyło na dłużej. Także takie modele znajdziemy, ponieważ muszą one mieć jedynie wyjmowane szczebelki. Najczęściej są to trzy środkowe szczebelki, które po wyjęciu tworzą odpowiednio szeroką przestrzeń, aby maluch mógł sobie swobodnie do łóżeczka wejść i z niego wyjść. Co do wielkości, czyli długości i szerokości, to każdy model łóżeczka ze szczebelkami jest taki sam, więc łatwo dopasować do niego materac i pościel. W sprzedaży można też znaleźć łóżeczka w stanie surowym, czyli jedynie wyszlifowane, które można pomalować na dowolny kolor, dzięki czemu rodzice dopasują je indywidualnie do pokoju dziecka i własnych potrzeb.

Na pewno łóżeczko niemowlęce będzie służyło dziecku przez kilka pierwszych lat życia. Najczęściej w okolicach trzecich urodzin, można je zamienić na tradycyjne łóżeczko, ale z zastosowaniem podwyższonych brzegów, ponieważ dzieci w tym wieku, nadal intensywnie się wiercą w trakcie snu i mogą z łóżeczka wypaść. Wybierając model łóżeczka wykonany z drewna, z pewnością będzie ono długo wyglądało jak nowe i będzie mogło służyć nawet dla młodszego rodzeństwa. Średnio za taki model trzeba zapłacić od dwustu do pięciuset złotych.

Comments are closed.