Klasyczne i bezuciskowe skarpety na każdą okazję

Klasyczne i bezuciskowe skarpety na każdą okazję

Wydawałoby się, że nie ma czegoś takiego jak sztuka noszenia skarpetek. Jednak jakby nie patrzeć skarpetki są częścią garderoby a więc przy ich doborze obowiązują pewne zasady, podobnie jak w przypadku każdego innego ubrania. Krótkie, długie, jednokolorowe czy we wzory, ukryte czy wyeksponowane – wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć.

Skarpetowy dress code czyli elegancko i bezuciskowo

skarpety bezuciskoweW zależności od tego jaki rodzaj ubioru wybierzemy, warto pamiętać o kilku prostych zasadach dotyczących wyboru odpowiednich skarpet. Jeżeli chodzi o strój biznesowy, wystarczy zapamiętać, że skarpety zawsze dobieramy do koloru spodni, ewentualnie w nieco ciemniejszym odcieniu. Należy również pamiętać, że nie muszą one być wystarczająco długie tak, żeby przy siadaniu, kiedy nogawka spodni się nieco podnosi, nie było widać gołej łydki. Jest to bardzo nieprofesjonalne i rozpraszające w niepożądany sposób. Casual dress code zakłada luźniejsze zasady w doborze stroju w tym większą kreatywność w kwestii skarpet. W tym przypadku możemy sobie pozwolić na nieco kolorowego szaleństwa jednak warto zadbać o to, żeby ogólnie rzecz biorąc ubiór był spójny kolorystycznie i stylistycznie. Dobrze jest pamiętać, że na przykład bardzo modne ostatnio skarpety nie do pary, praktycznie zawsze zwracają uwagę. Jeżeli zatem w danych okolicznościach nie powinniśmy za bardzo wyróżniać się z tłumu, lepiej pozostać przy zupełnie zwykłych skarpetach. Strój codzienny i sportowy nie zakłada właściwie żadnych szczególnych zasad, może tylko poza tą, że do sandałów nie zakładamy żadnych skarpet. Za to do butów sportowych warto jest nosić skarpety, które dobrze pochłaniają wilgoć. Pomorze to w dłuższym utrzymaniu butów w dobrym stanie i zapobiegnie obtarciom stóp. Panie powinny natomiast pamiętać, że zakładanie skarpet w charakterze ocieplenia do butów jesiennych czy zimowych ma swoje konsekwencje. Nawet najlepsza stylizacja biznesowa będzie klapą jeżeli pod cienką pończochą na łydce zostanie odciśnięty czerwony ślad ściągacza skarpety. W takich przypadkach doskonale sprawdzą się skarpety bezuciskowe, produkowane w wersjach zarówno cieńszych jak i bardzo ciepłych.

Poza walorami estetycznymi bezuciskowe, ściągacze skarpet nie stwarzają ryzyka zaburzeń krążenia w nogach czy zwykłego dyskomfortu. Szczególnie w przypadku konieczności spędzania długiego czasu w pozycji siedzącej nie przysparzają dodatkowych niedogodności. Należy jednak pamiętać, że niektóre skarpety z takimi ściągaczami mogą nieco gorzej trzymać się na nodze.

Comments are closed.