Kiedy należy leczyć bóle kolan?

Kiedy należy leczyć bóle kolan?

Staw kolanowy jest miejscem w organizmie człowieka położony pomiędzy udem, a podudziem, który jest najbardziej obciążony spośród wszystkich stawów. Na nim znajduje się cały ciężar ciała od kolan w górę. W związku z tym kolana tak bardzo często bolą człowieka. Z wielu powodów bóle te należy leczyć, gdyż kolano jest miejscem bardzo wrażliwym, unerwionym, które wymaga niekiedy silnej regeneracji. Spełnia też bardzo ważne funkcje w organizmie człowieka.

Kiedy kolana nadają się do leczenia?

bóle kolana - poznańIstnieje wiele sposobów leczenia kolan, ale wszystko to zależy od tego z jaką chorobą, urazem i inną przyczyną mamy do czynienia. Zacznijmy najpierw od urazów. Jeśli człowiek dozna urazu typu skręcenie lub zwichnięcie, odczuwa bardzo silny ból uniemożliwiający poruszanie kolanem. Często dochodzi do opuchnięcia i wymagana jest interwencja lekarza. W takiej sytuacji należy jak najszybciej zastosować odpowiednie środki przeciwbólowe, intensywne leczenie, a po urazie rehabilitację, gdyż skutki urazów są odczuwalne długo po skręceniu. Bóle mogą towarzyszyć przez dłuższy czas nasilając się w przypadku załamania pogody. Warto też dodać, że na bóle kolana – Poznań narażeni są sportowcy w tym piłkarze, którzy nadwyrężając stawy kolanowe często zrywają więzadła. Wówczas są wyłączeni z gry na dłuższy czas. Cierpią na silne bóle, które wymagają złagodzenia różnymi środkami. Ponadto sportowca należy jak najszybciej postawić na nogi. Bóle kolan są spowodowane również zwyrodnieniami. Dotyczy się to przede wszystkim osób w wieku starszym, ale i coraz większa liczba młodych osób zapada na tego typu dolegliwości, które często utrudniają życie. Deformacje są spowodowane ciągłymi przeciążeniami oraz naciskiem a także brakiem wapna w organizmie. Bóle kolan to często też efekt pojawiającej się osteoporozy. Ból kolana pojawia się ponadto w przypadku nowotworów kości i bardzo ciężko leczyć jest taki ból, jednak nie jest to wcale skazane na niepowodzenie. Obecne środki farmakologiczne są skuteczne. Ból kolan pojawia się również w przypadku dolegliwości zwanej chondromalacja rzepki. Jest to uszkodzenie chrząstki, bez której nie można wykonywać swobodnych ruchów.

Przyczyn bólów kolan może być znacznie więcej i wcale nie muszą one dotyczyć bezpośrednio układu kostnego. Są takie choroby, które powodują ból kości, mięśni i stawów a są związane z systemem obronnym lub układem krążenia. Przykładem występowania bólu kolan może być na przykład borelioza, która właśnie atakuje stawy w tym kolanowe. Warto jest więc leczyć te bóle.

Comments are closed.