Jaki kojec dla psa wybrać?

Jaki kojec dla psa wybrać?

Każdy właściciel psa powinien odpowiednio zadbać o wygodne i bezpieczne miejsce do spania i odpoczynku przeznaczone dla swojego pupila. W zależności, jeżeli pies będzie przebywał w domu, to powinien mieć zapewnione komfortowe legowisko, a jeżeli na dworze to solidny kojec z budą, w której będzie mógł schronić się przed burzą, zimnem czy deszczem i poczuć się bezpiecznie. Jaki kojec będzie najlepszy?

Drewniany kojec dla naszego pupila

kojec dla psa z drewnaKompletując wyprawkę dla nowego psa, często się zastanawiamy jaki kojec dla niego wybrać? Obecnie na rynku producenci oferują kilka typów kojców dla psów wykonanych z różnych materiałów. Mamy do wyboru popularną siatkę, która może i należy do łatwo dostępnych i tanich materiałów, jednak może nie być wytrzymała dla większości psów. Bardzo popularne są wytrzymałe kojce metalowe w szczególności dla dużych i agresywnych psów. Jednak ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się kojec dla psa z drewna, gdzie bez wątpienia materiał ten jest bardzo naturalny, trwały i estetyczny. Konstrukcja jest pokryta koloryzującym impregnatem z dodatkami wosku, którego bezpieczeństwo potwierdzone jest odpowiednim certyfikatem. Jednak pomimo pięknego wyglądu nie możemy zapomnieć, że podczas wyboru kojca dla psa, musimy dopasować również jego wymiary i konstrukcję do wielkości czworonoga. W ten sposób zapewnimy wygodne i przestronne miejsce do odpoczynku, ponieważ większość czasu pies powinien spędzać na zewnątrz kojca, by mógł swobodnie się bawić i biegać. Kojec posłuży również jako ochrona nieznanych gości lub zwierząt, którzy chcą nad odwiedzić, ponieważ w wygodny sposób na czas wizyty możemy zamknąć osa w kojcu, by uniknąć nieprzewidzianych niespodzianek. Jeżeli chodzi o zadaszenie kojca, które również jest wykonane z drewna, powinno być pokryte mocną i izotermiczną papą, która ochroni w skuteczny sposób psa przed słońcem, czego nie można powiedzieć o pokryciu z blachy. Dodatkowo buda musi być ocieplona warstwą styropianu pomiędzy drewnianymi ściankami, co zapewni komfort podczas złych warunków pogodowych.

Cześć osób decyduje się na samodzielną budową kojca dla psa. Jednak jest to bardzo pracochłonne zajęcie, nad którym spędzimy dużo czasu. Dodatkowo osoby, które nie znają za bardzo tematu, mogą niestety sobie nie poradzić z zadaniem. Warto zdecydować się na kupno gotowego kojca, u sprawdzonego producenta, który oferuje solidną i trwałą konstrukcję zapewniającą komfort i bezpieczeństwo naszego psa. Firma zajmuje się również dowozem oraz montażem wybranego i zakupionego przez nas kojca.

Comments are closed.