Jak zdać egzaminy adwokackie bez trudności?

Jak zdać egzaminy adwokackie bez trudności?

Stare powiedzenie mówi, że uczymy się całe życie. Z pewnością jest w tym ziarno prawdy – mówi się jednak tak o nauce w sprawach życiowych. A co z nauką, z jaką obcujemy w szkole czy na studiach? Taka nauka nie przychodzi z doświadczeniem. Trzeba mieć swój sposób, aby wtłoczyć ją do głowy i żeby została tam jak najdłużej. O ile w szkole nie jest to bardzo trudne, bo partie materiału są niewielkie, o tyle kłopoty często pojawiają się na studiach. Zdając egzamin na koniec semestru musimy przyswoić zakres z całego półrocza! To wiele stron notatek, książek i prezentacji multimedialnych do zapamiętania. Czy można sobie z tym poradzić bez większych komplikacji?

Zdać egzaminy adwokackie bez trudności – to możliwe!

Jak zdać egzamin adwokacki bez trudnościBywają jeszcze trudniejsze do zdania egzaminy niż te na studiach. Na czym polega ich trudność? Na ogromnym zakresie wiedzy, jaki trzeba przyswoić. Tego typu egzaminy zdają lekarze czy prawnicy. Jak zdać egzamin adwokacki bez trudności, skoro obejmuje on niemal całe prawo polskie? Obecni adwokaci, a także psychologowie jednoznacznie twierdzą, że jest to możliwe. Materiał trzeba przede wszystkim sensownie podzielić. Jedynym sposobem jest regularna nauka małymi partiami, aczkolwiek często. To także ćwiczy nasz mózg w zapamiętywaniu. Najlepiej rozpocząć od materiału, który najtrudniej nam przyswoić – nie lubimy go lub po prostu nie interesujemy się nim zbyt mocno. Następnie przejdźmy do tego, co łatwiej nam przychodzi. Sekretem jest powracanie do wiedzy z początku nauki. Dzięki temu to, co było dla nas najtrudniejsze, kilkukrotnie powtórzymy. Ponadto na tego typu egzamin należy zacząć uczyć się minimum około rok przed jego planowaną datą. Wydaje się niemożliwym pamiętać coś, czego nauczyliśmy się przed rokiem. Temu służą regularne powtórki wplecione w cały plan nauki. Z pewnością musimy poświęcać na oswajanie wiedzy kilkanaście godzin tygodniowo. Najlepiej uczyć się co dzień lub co dwa dni przez godzinę lub dwie. W takich partiach nasz mózg poradzi sobie z trwałym zapamiętaniem. Nauka przez pięć godzin przyniesie nam wiedzę, ale na bardzo krótko.

Egzaminy adwokackie czy radcowskie to jedne z najtrudniejszych, jakie możemy zdać w swoim życiu. Obejmują wiedzę z całego prawa polskiego i wymagają płynnego poruszania się po zdobytych informacjach. Warto więc poświęcić na naukę kilka lub nawet kilkanaście miesięcy i siadać do notatek jak najczęściej. Adwokaci korzystają z wiedzy, którą zdobędą podczas nauki przez całe swoje życie zawodowe. Im więcej zapamiętają, tym bieglejszymi prawnikami będą. Podczas rozpraw sądowych często nie ma czasu na wyszukiwanie przepisów. Ich biegła znajomość daje szanse na bycie bardzo dobrym w swoim zawodzie. 

Comments are closed.