Jak efektywnie korzystać z wkrętów tarasowych

Jak efektywnie korzystać z wkrętów tarasowych

Odstępy między planowanymi deskami podczas instalacji zależą głównie od gatunku drewna, wilgotności, szerokości i ekstremalnych warunków klimatycznych na miejscu (temperatura i wilgotność względna latem i zimą decydują o zrównoważonej wilgotności drewna).Do wkręcania desek czołowych możesz dopasować kolor wkrętów do egzotycznego gatunku twardego drewna i wielu gatunków drewna modyfikowanego termicznie, aby uzyskać najlepsze wyniki, tworząc piękne tarasy.

Połącz różne rodzaje drewna wkrętami tarasowymi

wkręty tarasoweProfesjonalne mocowanie konstrukcji tarasowych i desek wykonanych z drewna wymaga specjalnych śrub. Wkręty ze stali nierdzewnej są doskonałym sposobem na zagwarantowanie, że drewno liściaste i deski z modyfikowanego termicznie drewna będą dobrze przylegać do podkonstrukcji. Bądź bardzo precyzyjny w określaniu odpowiedniego odstępu między deskami podczas instalacji (ani za dużo, ani za mało), w zależności od ich gatunku, zawartości wilgoci (mierzonej za pomocą miernika wilgotności z kołkami), ich szerokości i ekstremalnego klimatu warunki na miejscu. Ukryte wkręty tarasowe są dostępne w kilku rozmiarach, gwarantując w ten sposób odpowiedni i stały odstęp. należy stosować najwyższej jakości wkręty ze stali nierdzewnej A2 lub A4, odpowiednio zwymiarowane, z końcówką stożkową lub podniesioną, z podwójnym i lub częściowym gwintem . Aby uniknąć nienormalnie wąskich szczelin między deskami lub dotykania desek w okresach mokrych, zaleca się instalowanie desek z szerszymi szczelinami, zwykle od 5 do 7 mm, w zależności między innymi od gatunku drewna, jego wilgotności w czasie instalacja, jej wymiary oraz warunki temperaturowe i wilgotnościowe na budowie (równowagowa wilgotność). Wilgotność desek nie przekroczy 18% w momencie instalacji, idealnie będzie zbliżona do średniej wilgotności na placu budowy.  Należy przestrzegać  maksymalnej odległości od środka do środka wynoszącej od 40 do 45 cm między podkładami w zależności od rodzaju desek, od tworzącego je drewna i grubości desek. W każdym przypadku należy sprawdzić wilgotność desek przed ich montażem.

Aby uniknąć nienormalnie szerokich szczelin między deskami w porze suchej, zaleca się instalowanie desek z węższymi szczelinami, zwykle od 3 do 5 mm, w zależności między innymi od gatunku drewna, jego wilgotności w czasie instalacji, jego wymiary oraz warunki temperaturowe i wilgotnościowe na budowie (równowagowa wilgotność). Stanowią one integralną część drewnianej tarasu i stanowią interfejs między konstrukcją podstawową (legarami) a deskami podkładu.

Comments are closed.