Drzwi szklane do pokoju dziennego

Drzwi szklane do pokoju dziennego

Mój dom chciałam urządzić nowocześnie i stylowo. Chciałam wyrazistych kolorów, nietypowych połączeń, ciekawych dodatków. Nie lubiłam nudnych, klasycznych wnętrz. Chciałam by mój dom był oryginalny, jedyny w swoim rodzaju. Dlatego też przykładałam dużą wagę do każdego projektu, sprawdzałam dokładnie meble i dodatki zanim je zamawiałam. Wszystko musiało do siebie idealnie pasować, by efekt był taki jak chciałam.

Przesuwne drzwi szklane

drzwi szklane śląskProblemem był mój pokój dzienny. Chciałam mieć otwartą przestrzeń, duzy pokój wraz z jadalnią i kuchnią. Jedynie kuchnia była nieco zabudowana, nie miała co prawda zamontowanych drzwi, ale nie był to też typowy mały aneks. Strefy były od siebie oddzielone. Z salonem i jadalnią poszło szybko. Ustawiłam meble tak że wszystko do siebie pasowało, a dodatkowo część jadalnianą pomalowałam na inny kolor, by się strefy odznaczały. Co jednak zrobić z kuchnią? Estetyka to jedno a kwestie praktyczne to drugie. Podczas gotowania nie chciałam żeby zapachy z kuchni szły na cały dom, a jednak nie chciałam wstawiać drzwi do kuchni. Wolałam żeby zostało tak jak jest, to znaczy że ja sobie mogę gotować, a jednocześnie widzę swoich gości w jadalni. Rozwiązaniem mojego problemu okazały się drzwi szklane śląsk. Drzwi ze szkła są przeźroczyste, więc wszystko przez nie widać i nie zaburzają estetyki. Pasują także do moich nowoczesnych wnętrz. Wybrałam opcję drzwi przesuwnych na metalowej prowadnicy. Nie ma klamek, a jedynie uchwyt, choć o bez niego bym sobie poradziła. Jako że drzwi są na prowadnicy a nie na zawiasach to są bardziej trwałe i nie muszę specjalnie wzmacniać ściany bo drzwi na niej nie ,,wiszą” a stoją jakby obok niej. Dodatkowo drzwi szklane miały opcję piaskowania, czyli wykonywania wzorów na drzwiach, które przypominają mróz na szybach. Są one matowe, mleczne, pół transparentne. Ja wybrałam geometryczny zawijas ciągnący się od podłogi do zakończenia drzwi. Nie zasłaniał on pola widzenia, a jednak sprawiał, że drzwi stały się dekoracją pomieszczenia. Takie opcje dwa w jednym zawsze są dobre w nowoczesnych wnętrzach i nie tylko. Grunt, że wszystko dobrze wyszło.

Moje drzwi szklane sprawują się idealnie. Są dobrze osadzone, nie zacinają się. Szkło hartowane jest odporne na uderzenia, a same drzwi mogę czyścić tak samo jak okna. Biorę spray do szyb, szmatkę z mikrofibry i drzwi zaraz są idealnie czyste. To była dobra inwestycja i wszyscy znajomu się mnie pytają gdzie udało mi się zamówić takie dobre drzwi. Sami tez by chcieli bardzo takie mieć.

Comments are closed.