Czy warto wybrać żaluzje fasadowe?

Czy warto wybrać żaluzje fasadowe?

Mimo tego, że żaluzje fasadowe są najmniej popularne od klasycznych rolet zewnętrznych, to coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Z drugiej strony więcej osób decyduje się na rolety zewnętrzne, ponieważ są one nieco tańsze niż żaluzje fasadowe i jest to jeden z głównych czynników, pod względem którego więcej osób decyduję się na zakup takiego rozwiązania. Rolety zewnętrzne oraz żaluzje fasadowe pozwalają nam również zimą niwelować straty ciepła.

Dlaczego decydujemy się na żaluzje fasadowe?

żaluzje fasadowe - WarszawaNajwiększą zaletą żaluzji jest to, że latem bardzo dobrze chronią nam wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczenia. Niemal 80% promieni słonecznych nie dociera nigdy do szyby, ponieważ zatrzymywane są przez żaluzje fasadowe. W wielu sytuacjach oraz przy wielu badaniach wychodzi na to, że żaluzje obniżają temperaturę z 35 stopni Celsjusza do nawet 10 stopni Celsjusza wewnątrz pomieszczenia. Dlatego, jeżeli nie wiemy, jakie osłony okienne się zdecydować to najlepiej jest wybrać żaluzje fasadowe – Warszawa to miasto, w którym będziemy mogli kupić również żaluzje fasadowe wykonane na indywidualne zamówienie, ponieważ muszą być dopasowane do wymiarów dużych okien. Jest to nieco droższe rozwiązanie, ale w wielu przypadkach nie mamy innego wyjścia i musimy zdecydować się na żaluzje wykonane na zamówienie. Mamy wtedy jednak pewność, że są one wykonane pod okiem specjalistów, którzy później dodatkowo zajmują się montażem, więc będziemy mieli trwałe i długoletnie żaluzje. Dodatkowym plusem żaluzji fasadowych jest to, że zapewniają nam konieczność całkowitego zasłonięcia okna. Żaluzje fasadowe możemy montować do ramy okna lub konstrukcji fasady albo też bezpośrednio do samej ściany. Dodatkowo żaluzje fasadowe posiadają lekką konstrukcję i są bardzo proste w użytkowaniu, a także mają płynne sterowanie. W przypadku rolet wewnętrznych lub żaluzji fasadowych najlepszym rozwiązaniem jest sterowanie elektryczne za pomocą podręcznika lub pilota na fale radiowe. Rolety oraz żaluzje fasadowe mogą być idealnym zabezpieczeniem antywłamaniowego za złodziei.

Kiedy decydujemy się na tradycyjne rolety zewnętrzne to mamy możliwość tylko częściowego zasłonięcia okna i dlatego żaluzje fasadowe są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, ponieważ nie odcinają nas w ciągu dnia od światła zewnętrznego. Możemy latem uzyskać przyjemny chłód wewnątrz mieszkania, a na zimę zatrzymywać duże ilości ciepła w naszym domu. Dobrze jest również do żaluzje fasadowe zamontować moskitierę, która zabezpiecza przed owadami.

Comments are closed.