Czy warto pokryć dach trzciną?

Czy warto pokryć dach trzciną?

Dawniej bardzo modne i popularne na wsiach były domki, których dachy były pokryte trzciną. takie domy były tworzone na masową skalę, jednak w miarę upływu czasu powstawały nowe rozwiązania pokryć dachowych. Stawiano deski, kadzono papę oraz dachówki z blachy. Teraz moda coraz częściej powraca i co ważniejsze – jest ona bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ dachy trzcinowe mają wiele zalet! Więcej, niż niejedno pokrycie dachowe. O tym będzie właśnie mowa w poniższym artykule.

O zaletach dachów trzcinowych

dach z trzcinyAtutów wynikających z dachów, na których zamiast blachodachówek widnieje trzcina jest bardzo dużo. na samym początku należy wspomnieć, że wbrew pozorom trzcina jest bardzo dobrym i trwałym materiałem budowlanym, który powinno się częściej stosować. Wynika to z tego, że trzcina ma mocne i odporne na różne czynniki łodygi. Oprócz tego jest to materiał zdecydowanie bardziej ekologiczny, niż pozostałe rodzaje pokryć dachowych. Ten naturalny materiał budowlany wpływa na to, że dom oddycha. dzięki temu unikniemy pleśni i grzybów. Przemieszczanie powietrza jest bardzo zdrowe dla mieszkańców domu. jedną z największych zalet dachów z trzciny jest to, że trzcina jest dobrym materiałem izolacyjnym. Zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku, co wpływa na energooszczędność. Nic nie jest przecież przyjemniejsze, niż zimowe wieczory w cieplutkim domku. Kolejną zaletą tego, że został założony dach z trzciny jest bezpieczeństwo. Wbrew myśleniu, trzcina jest odporna na pożar. W dodatku, jeśli pokrywa się ją specjalnym impregnatem, to spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa. gdyby tak ie było, inspekcja budowlana nie pozwoliłaby na budowę dachów z trzciny. Dachy z trzciny są odporne na czynniki atmosferyczne. I nie chodzi tu tylko o opady atmosferyczne, czy mróz, bo wspomniano już o właściwościach izolacyjnych, ale również chodzi o formę ułożenia trzciny na dachu. W przypadku silnych podmuchów wiatrów płaszczyzna dachu nie będzie zerwana, dlatego można czuć się pod takim dachem bardzo bezpiecznie w przypadku przechodzenia silnych nawałnic.

Ostatnią zaletą dachów z trzciny jest również to, że są atrakcyjne pod kątem wizualnym. Chyba żaden dach nie robi takiego wrażenia, jak trzcinowy. jego naturalność przyciąga uwagę wielu. Stanowi doskonały element wśród kwiatów i drzew. Myślę, że warto jest budować domy z dachami trzcinowymi. Jeśli Ci się takie podobają, sprawdź oferty w internecie. Dziś na rynku jest wiele firm, które prowadza usługi w zakresie budowania domów z dachami trzcinowymi.

Comments are closed.