Ciężkie i masywne bramy przemysłowe – Wielkopolska

Ciężkie i masywne bramy przemysłowe – Wielkopolska

Województwo Wielkopolskie jest bardzo prężnie i szybko prosperującym województwem. Na czele z naszą piękną stolicą, znajduje się w nim wiele dużych i szybko rozwijających się miast. Wiąże się to z dużą ilością przedsiębiorstw, a jak wiadomo każde takie przedsiębiorstwo posiada swój teren pracy, np. fabryki czy hurtownie. Każda tak własność potrzebuje odpowiednie zabezpieczenie, w postaci masywnego ogrodzenia i solidnej bramy. W ostatnich latach zdecydowanie najczęściej montowane są bramy przesuwne. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta, są one po prostu najbardziej wygodne i najszybsze w swoim działaniu.

Jakie warunki trzeba spełnić przy montażu bramy?

bramy przemysłowe - wielkopolskaSam montaż bramy przesuwnej nie jest jednak wcale taki prosty jakby się wydawało. Zwrócić trzeba uwagę na kilka czynników, bez którym zamontowanie naszej bramy będzie niemożliwe a robiąc to w nieprawidłowy sposób, znacznie skrócimy jej żywotność. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest dopasowanie do szyn bramy odpowiedni rozmiar wózka. To właśnie wózek odpowiada za przesuwanie się bramy po jego szynach. Na polskim rynku istnieją trzy rozmiary wózków do trzech różnych rozmiarów bram. Pierwszą są wózki z numerem pakietu 60. Są to najmniejsze wózki, o najmniejszej nośności i adekwatnie montuje je się do najlżejszych i najkrótszych bram przesuwnych. Ten numer pakietu pasuje jedynie do szyn o rozmiarach 60x60x3,5 mm. Drugim rodzajem są wózki o numerze pakietu 70. Są to wózki przystosowane do nieco większych bram, których łączna masa przekracza 500 kg, a rozmiar szyn wynosi 70x70x4 mm. Trzecią i ostatnią grupą są wózki pakietu 80. Stworzone zostały do zdecydowanie większego obciążenia, dużych i masywnych bram o rozmiarach szyn 80x80x5 mm. Duże przedsiębiorstwa, najczęściej korzystają właśnie z tego typu bram. Jeżeli chcemy zamontować taką bramę na swojej własności, najlepiej jest wpisać w przeglądarce frazę o treści: bramy przemysłowe – Wielkopolska. Do tego rodzaju bram, potrzebne są wózki o zwiększonej wytrzymałości, nośności i podwojonej liczbie rolek.

 Istnieją oczywiście bramy jeszcze większe i jeszcze cięższe niż te z rozmiarami szyn 80x80x5 mm. Największe, które możemy spotkać na polskim rynku bramy, posiadają rozmiary szyn 90x90x6 mm  a nawet 120x120x9 mm. Są to jednak bramy, robione jedynie na specjalne zamówienie. Z pewnością nie są to bramy montowane na podwórkach posesji domowych, ponieważ hałas wytwarzany podczas ich pracy jest wręcz ogromny. Jednak duże firmy cenią sobie monumentalne rozmiary bram, bezpieczeństwo, które zapewniają i długowieczność, którą mają oczywiście największą.

Comments are closed.