Ceny za nasiona marihuany

Ceny za nasiona marihuany

W Polsce uprawa marihuany nie jest legalna. To jednak wcale nie oznacza, że zabroniony jest zakup nasion marihuany. Wręcz przeciwnie – takie nasiona można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych i internetowych. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, musimy dowiedzieć się nieco więcej na ten temat. Ogólnie rzecz biorąc, nasiona możemy podzielić na zwykłe i feminizowane. Jeżeli nie kupujemy nasion feminizowanych, to nie mamy pewności, czy z takiego nasionka wyrośnie roślina żeńska czy męska.

Nasiona marihuany zwykłe i feminizowane

nasiona konopi cenaA ma to olbrzymie znaczenie, bo kwitną tylko rośliny żeńskie i to z nich pozyskuje się marihuanę (z kwiatostanów rośliny). Jeśli nasionko jest feminizowane, to oznacza to, że z takiego nasionka prawie na 100% wyrośnie sadzonka żeńska, która będzie kwitła, a co za tym idzie – będziemy mogli z niej uzyskać materiał w postaci kwiatostanu. Ile tego materiału będzie? Tu już wszystko zależy od wybranego gatunku. Obecnie na rynku istnieje tyle mieszanek genetycznych roślin, że bardzo trudno jest jednoznacznie wskazać, które rośliny są najlepsze. Nie warto też zawsze kierować się tylko i wyłącznie ilością plonu uzyskanego z jednej rośliny czy z metra kwadratowego, bo jak wiadomo, liczy się również jakość materiału. Także mając do wyboru nasiona zwykłe i feminizowane, zdecydowanie lepiej postawić na te feminizowane, nawet jeśli są o kilka złotych droższe. Wiele osób interesuje nasiona konopi cena i nie jest ona żadną tajemnicą. Najbardziej popularne gatunki można kupić już za kilkanaście złotych za jedno nasionko. Przykładem może być Sativa, za którą zapłacimy ok. 18 zł za nasiono. Oczywiście nasion można kupić o wiele więcej, ale wtedy cena rośnie. Im więcej nasion, tym większa szansa, że cokolwiek z nich wyrośnie. Nie każde nasionko wykiełkuje, dlatego lepiej nie kupować jednego nasiona, bo jest to po prostu nieopłacalne. Tym bardziej, że dochodzą do tego jeszcze koszty wysyłki. Najlepiej kupić kilkadziesiąt nasion feminizowanych, z nich z pewnością uzyskamy kilkanaście osobników żeńskich, z których będziemy mogli zebrać plony.

Plony zbiera się zazwyczaj przez kilka miesięcy w ciągu roku, a ich ilość, jak już zostało wcześniej wspomniane, zależy od konkretnego gatunku konopi. W przypadku kupna ok. 100 sztuk nasion marihuany feminizowanych musimy się liczyć z kosztami rzędu 1300 zł. Pamiętajmy jednak, że roślin nie można hodować w Polsce. Niektórzy kupują nasiona w Polsce, a sieją je w krajach, gdzie jest to całkowicie legalne np. w Holandii, Belgii i innych krajach zachodnich.

Comments are closed.